Interbiuro - duży

Targi Warsaw Build już w czwartek!

Warsaw Build 2013
Warsaw Build 2013
W dniach 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się Międzynarodowe Tragi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014. Do udziału zaproszeni są wszyscy specjaliści z branży budownictwa, architektury i wystroju wnętrz.

Wrześniowe targi to okazja do spotkania z branżowcami, a także do poszerzenia specjalistycznej wiedzy istotnej w codziennej pracy każdego profesjonalisty. Bogaty program Warsaw Build przewiduje m.in. konferencje dotyczące polskiego i europejskiego sektora budowlanego, nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa, a także architektury i aranżacji wnętrz.

 

Polskie budownictwo – szanse i możliwości rozwoju

 

Jedna z konferencji odbywających się podczas targów Warsaw Build 2014 zostanie poświęcona potencjałowi rynków wschodnich i szansom, jakie stwarzają one polskiemu sektorowi budowlanemu. Uczestnicy spotkania bliżej poznają specyfikę rynków. takich jak: Białoruś, Ukraina, Rosja, Mołdawia czy Kazachstan i Uzbekistan. Moderatorzy konferencji odniosą się również do planowanych inwestycji infrastrukturalnych, a także poruszą kwestie dotyczące finansowania działań na rynkach wschodnich, ubezpieczeń należności, uwarunkowań kulturowych wpływających na powodzenie kampanii marketingowych oraz wyzwań logistycznych. Program debaty wzbogacą case studies prezentujące działania polskich firm budowlanych na rynkach wschodnich.

 

Polskie firmy z ambicjami rozwoju na arenie międzynarodowej nie mogą zapomnieć o drugim kierunku rozwoju – Unii Europejskiej, gdzie każdy kraj sam musi zadbać o swoją silną pozycję i konkurować w walce o klientów. Jak nasz kraj radzi sobie w tej rywalizacji? Czy Polskie przedsiębiorstwa są w stanie konkurować na rynku międzynarodowym? Te tematy zostaną poruszone 20 września podczas konferencji „Jak konkurować na rynku globalnym? – doświadczenia polskich firm”, w której wezmą udział przedstawiciele polskich firm, mogących pochwalić się międzynarodowym sukcesem.

 

Kolejną szansą dla polskiego budownictwa jest rozwój w dziedzinie efektywności energetycznej. Drugiego dnia targów odbędzie się konferencja poświęcona tematyce budownictwa energooszczędnego w Polsce. Jak kształtuje się w Polsce rynek budownictwa energooszczędnego, jak efektywność energetyczna wpływa na polską gospodarkę, na jakie wsparcie można liczyć ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospidarki Wodnej - dowiemy się od prelegentów konferencji. Wśród nich znajdą się bowiem m.in.: prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy Waldemar Pawlak, Piotr Zgorzelski – poseł i przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego, Andrzej Malinowski – prezydent Pracodawców RP oraz Małgorzata Kijowska – z-ca dyrektora Departamentu Ochrony Klimatu i przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konferencję zakończy debata z uczestnictwem przedstawicieli Parlamentu RP, administracji publicznej,  organizacji branżowych, przedsiębiorców i ekspertów.

 

Najnowsze technologie dla prawdziwych fachowców

 

Beton towarowy jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów budowlanych. Wysoka wytrzymałość, elastyczności i korzystna cena to tylko część z zalet betonu towarowego, o którym rozmawiać będą specjaliści podczas panelu dyskusyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Debata odbędzie się pierwszego dnia targów – 18 września 2014.

 

Szyby zespolone zapewniają komfort termiczny i akustyczny. Aby jednak prawidłowo spełniały swoje funkcje, ich montaż powinny poprzedzić badania przeprowadzone zgodnie z metodyką opisaną w przedmiotowych normach. Podczas prelekcji przedstawiciele Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych zaprezentują podstawowe właściwości szyb zespolonych, metodykę badania, wymagania dotyczące ich jakości, a także najczęściej występujące wady.

 

Na etapie wybierania materiałów budowlanych należy pomyśleć także o komforcie akustycznym. O tym, jaki związek istnieje między materiałami zastosowanymi do wzniesienia budynku a uzyskaną w nim akustyką, uczestnicy targów dowiedzą się 19 września od specjalistów ze Stowarzyszenia „Białe Murowanie”.

 

Ogólnopolski Piknik Montażystów zgromadzi profesjonalistów zajmujących się sprzedażą i montażem wyrobów stolarki budowlanej, takich jak okna, drzwi, rolety, bramy czy fasady. Jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach montażu, wykładach i konsultacjach specjalistów ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki, a także w spotkaniu z „kolegami po fachu”, w celu przeanalizowania bieżących problemów branżowych.

 

Architektura i urbanistyka

 

Program tegorocznych targów Warsaw Build przewidział także liczne wydarzenia skierowane do architektów, projektantów wnętrz i urbanistów. Podczas cyklu prezentacji laureatów plebiscytu „Polska Architektura XXL” pasjonaci polskiej sztuki architektonicznej będą mogli zapoznać się z najlepszymi projektami w dziedzinach architektury kubaturowej i wnętrz, m.in. z Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa konsorcjum biur Lahdelma & Mahlämaki i Kuryłowicz & Associates i obiektami autorstwa Wojciecha Borowczyka z Borowczyk Architekci, Macieja Kurkowskiego, Piotra Jakubowskiego, Lucjana Kuc z Biura QC czy Weroniki Kiersztejn z musk collective design.

 

Do architektów skierowana jest także dyskusja poświęcona książce „Teorie i manifesty architektury współczesnej”. Choć publikacja została wydana pod koniec lat 90-tych, polskiego tłumaczenia doczekała się niedawno. Debata nad zebranymi w niej teoriami i manifestami architektonicznymi odbędzie się 19 września.

 

Jaki jest związek między zastosowanym kolorem a klimatem wnętrza? Jak używać barw w aranżacji wnętrz? Krzysztof Ziółkowski, architekt wnętrz, zajmie się tymi zagadnieniami podczas swojej prelekcji 20. września, a zainteresowane osoby będą mogły dodatkowo odwiedzić prowadzony przez niego specjalny punkt konsultacyjny.

 

Ruch Nowa Urbanistyka w Polsce dopiero raczkuje. Jednak zwrot ku tradycyjnej kompozycji miast staje się coraz bardziej popularny. Jak powinniśmy wdrażać założenia Nowej Urbanistyki? Jakie są trendy w tej dziedzinie i jak wyglądają pierwsze, polskie realizacje? Nad tymi kwestiami będą debatować uczestnicy dyskusji „Nowa urbanistyka po polsku”, która odbędzie się pierwszego dnia targów. Udział w niej wezmą prezesi firm inwestorskich pierwszych zrównoważonych miast w Polsce – Grażyna Śledzińska (MTG Agri-Rol S.A. – Osiedle Książenice) oraz Robert Moritz (ALTA S.A. – Siewierz Jeziorna). W rozmowie będzie uczestniczył także Grzegorz Buczek, Wiceprezes Towarzystwa Urbanistów i Maciej Mycielski, założyciel pracowni MAU Mycielski Architecture & Urbanism, kierującej się zasadami Nowej Urbanistyki i zrównoważonego rozwoju.

 

Na targi oraz wydarzenia towarzyszące obowiązuje wstęp wolny!

Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja: http://warsawbuild.pl/rejestracja-on-line/

Więcej o tragach: http://warsawbuild.pl/
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz