Assa Abloy

Miasta regionalne – Polska BIS czy fundament? Inwestuj tam, gdzie bezpiecznie!

Projekt: Inwestor 2013
Projekt: Inwestor 2013
Już za niecały miesiąc rozpocznie się II edycja ogólnopolskiej konferencji Projekt: Inwestor.

14 października w Hotelu IBB Andersia Poznań i 15 października w Bramie Poznania spotkają się aktualni i potencjalni inwestorzy oraz przedstawiciele branż realizujących poszczególne etapy procesu inwestycyjnego w Polsce i za granicą: deweloperzy, architekci, generalni wykonawcy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, konsultanci do spraw nieruchomości. Podczas konferencji poruszą oni najważniejsze z perspektywy minionego roku tematy, związane z rozwojem rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.

 

Celem konferencji jest zapoznanie uczestników z najnowszymi trendami rynku inwestycji, integracja środowiska skupionego wokół branży nieruchomości, a także wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej polskich miast regionalnych, w których inwestorzy coraz częściej decydują się lokować swoje przedsięwzięcia.

 

W zeszłym roku konferencja Projekt: Inwestor spotkała się z dużym zainteresowaniem profesjonalistów z branży nieruchomości. Organizatorzy zdecydowali się nie tylko kontynuować przedsięwzięcie, ale też rozwinąć jego formułę, by pretendować do grona najważniejszych polskich wydarzeń z branży. W tym roku konferencja potrwa dwa dni, udział w niej wezmą także zagraniczni goście, a wieczorem 14 października odbędzie się uroczysty bankiet.

 

W programie konferencji znalazła się debata w panelach dyskusyjnych pod hasłem „Miasta Regionalne – Polska Bis czy Fundament? Inwestuj tam gdzie bezpiecznie!”. Przybyli goście przedyskutują podczas niej różne aspekty inwestycji lokowanych poza Warszawą. Poruszą kwestię konkurencyjności, ryzyka, a także współpracy z administracją samorządową.

 

15 października w nowo otwartej Bramie Miasta – Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego odbędzie się spotkanie najważniejszych władz regionu. Przybyli goście będą mogli także skorzystać z przygotowanego przez organizatorów programu turystycznego.

 

Rozmowy dotyczące tegorocznych panelistów są jeszcze w toku, wiadomo jednak, że w konferencji wezmą udział:

  • Roger Andersson, Prezes Zarządu SwedeCenter,
  • Karl-Heinz Gosch, Prezes Zarządu GN Group,
  • Grzegorz Kawecki, Wiceprezes Zarządu SGI SA,
  • Grzegorz Michalski, Prezes Zarządu Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji,
  • Krzysztof Misiak, Partner Cushman & Wakefield,
  • Wim Perquy, Partner Garvest Real Estate,
  • Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska,
  • Michał Sternicki, Dyrekto Generalny Aareal Bank AG, Oddział w Polsce.

 

Dla gości przybyłych zza granicy organizatorzy konferencji przewidzieli dodatkowe udogodnienia, m.in. opiekę anglojęzycznych wolontariuszy, a także dodatkowe atrakcje, w tym możliwość oprowadzenia po wolnych powierzchniach biurowych w regionie i działkach przygotowanych pod inwestycje.

 

Głównym organizatorem konferencji jest firma działająca na poznańskim rynku nieruchomości - Borowczyk Investments, założona i prowadzona przez Piotra Borowczyk - redaktora naczelnego Gazety Inwestycyjnej Inwestor oraz jego żonę, Katarzynę. Idea uzyskała wsparcie największych regionalnych organizacji przedsiębiorców - Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Wielkopolskiej Loży Business Centre Club oraz Wielkopolskiej Izby Budownictwa. Wsparcie tegorocznej edycji zadeklarowali m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędu Miasta Poznania.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz