RWE GBS Polska zapowiada dalszy rozwój

Kompleks Bonarka4Business
Kompleks Bonarka4Business
RWE GBS Polska, Centrum Usług Wspólnych (SSC) Grupy RWE zlokalizowane w Krakowie ogłosiło plany rozwoju na najbliższy rok, które zakładają m.in. zwiększenie zatrudnienia.

Firma zamierza przyjąć ok. 100 osób. Rozpoczynająca się w październiku kampania rekrutacyjna będzie prowadzona w województwach małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Wśród wymogów znajduje się przede wszystkim biegła znajomość języka niemieckiego lub angielskiego.

 

69 proc. obecnych pracowników firmy stanowią ludzie młodzi w wieku między 24 a 30 lat, większość z nich posiada dyplom uczelni wyższej. Centrum RWE GBS oferuje wszystkim nowym pracownikom bardzo atrakcyjny system szkoleń. Dzięki nim poznają oni zagadnienia związane z finansami i rachunkowością oraz branżą energetyczną, co umożliwia im specjalizację w tych obszarach biznesowych. W programie szkoleń oferujemy pracownikom również możliwość wyjazdów zagranicznych, które pozwalają nie tylko na większy rozwój, ale też sprawdzenie się w nowym dla nich środowisku zawodowym. Dzięki tak ułożonej ścieżce kariery, zdobywają oni bogate doświadczenie w międzynarodowym biznesie – mówi Konrad Kończewski, szef RWE GBS Polska.

 

Centrum Finansowo-Księgowe RWE w Krakowie świadczy usługi spółkom z Grupy RWE w zakresie rachunkowości, finansów i administracji, a także zarządzania kadrami. Od chwili utworzenia we wrześniu 2013 r., do dziś spółka zatrudniła ponad 150 osób. Dotychczas RWE GBS Polska przejęło obsługę sześciu spółek z Grupy RWE w zakresie rachunkowości i finansów oraz 19 spółek w zakresie administracji kadr. Ten rok dobitnie potwierdził, że decyzja o zlokalizowaniu naszego Centrum w Krakowie była słuszna. Bardzo cenimy sobie potencjał solidnie wykształconych i znających języki obce pracowników, którzy są dostępni na krakowskim rynku pracy. To właśnie dostęp do dużej bazy absolwentów renomowanych uczelni był jednym z kryteriów wyboru Krakowa na siedzibę naszego Centrum - komentuje Konrad Kończewski.

 

Firma jest częścią Grupy RWE – jednej z największych w Europie firm energetycznych. Poza nią na krajowym rynku działają m.in. RWE Polska, dostarczająca energię elektryczną i gaz ziemny do 950 000 klientów, RWE Stoen Operator – Operator Sieci Dystrybucyjnej w Warszawie i RWE Renewables – spółka zarządzająca farmami wiatrowymi RWE w Polsce o łącznej mocy 197 megawatów.

 

Centrum Usług Wspólnych (SSC) Grupy RWE mieści się przy ul. Puszkarska 7H w kompleksie Bonarka4Business.


0.0
Napisz pierwszy komentarz