AWIM Grupa Inwestycyjna logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTorus logoSchüco International Polska logoCHB14 logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoLC Corp S.A. logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOnyx Business Point logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcho Investment logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPartner Capital Group logoSpectra Development logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Biurowe obietnice kandydata na prezydenta Opola

Plac Daszyńskiego w Opolu, fot. Daviidos, © Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Opole, licencja: [CC-BY-SA 3.0 Deed]
Plac Daszyńskiego w Opolu, fot. Daviidos, © Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Opole, licencja: [CC-BY-SA 3.0 Deed]
Wystawiony na sprzedaż opolski budynek, w którym niegdyś znajdowała się szkoła, nie cieszył się dużym zainteresowaniem inwestorów, stąd kandydat na prezydenta Opola wpadł na pomysł stworzenia biurowca dla początkujących przedsiębiorców.

W budynku zlokalizowanym przy placu Daszyńskiego w Opolu przez lata mieściła się Szkoła Podstawowa nr 1. Tadeusz Jarmuziewicz, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Opola uważa, że wchodzące na rynek firmy jednoosobowe powinny na preferencyjnych warunkach wynajmować w obiekcie biura.

 

Zdaniem Tadeusza Jarmuziewicza, brak zainteresowanych kupnem budynku spowodowany był niewystarczającą liczną miejsc parkingowych, a także nadzorem konserwatora zabytków. - Jeśli obejmę urząd prezydenta, to w tym budynku powstaną tzw. start-upy, czyli pierwsze siedziby firm jednoosobowych – obiecuje kandydat. – Z tyłu jest boisko, które można przerobić na parking. Zrobić dojazd.

 

Początkujący przedsiębiorcy będą mogli wynajmować biura na preferencyjnych warunkach. W pierwszym roku działalności firmy cena za jeden metr kwadratowy będzie wynosiła tylko 1 zł. W kolejnych latach najemcy musieliby już płacić więcej. Tadeusz Jarmuziewicz zapewnia, że do obiektu zostałyby podłączone wszystkie media, a lokale zostałyby wyposażone w taki sposób, by przedsiębiorcy nie mieli żadnych dodatkowych obciążeń.

 

Czy biurowiec dla start-upów okaże się dobrym pomysłem na zatrzymanie młodych ludzi w Opolu? I jeszcze jedna ważna kwestia – kto sfinansuje ideę Tadeusza Jarmuziewicza, jeśli obejmie on stanowisko prezydenta miasta?

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra