WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPodium Investment logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGTV Lighting logoRIS Kotes logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Biurowe obietnice kandydata na prezydenta Opola

Plac Daszyńskiego w Opolu, fot. Daviidos, © Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Opole, licencja: [CC-BY-SA 3.0 Deed]
Plac Daszyńskiego w Opolu, fot. Daviidos, © Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Opole, licencja: [CC-BY-SA 3.0 Deed]
Wystawiony na sprzedaż opolski budynek, w którym niegdyś znajdowała się szkoła, nie cieszył się dużym zainteresowaniem inwestorów, stąd kandydat na prezydenta Opola wpadł na pomysł stworzenia biurowca dla początkujących przedsiębiorców.

W budynku zlokalizowanym przy placu Daszyńskiego w Opolu przez lata mieściła się Szkoła Podstawowa nr 1. Tadeusz Jarmuziewicz, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Opola uważa, że wchodzące na rynek firmy jednoosobowe powinny na preferencyjnych warunkach wynajmować w obiekcie biura.

 

Zdaniem Tadeusza Jarmuziewicza, brak zainteresowanych kupnem budynku spowodowany był niewystarczającą liczną miejsc parkingowych, a także nadzorem konserwatora zabytków. - Jeśli obejmę urząd prezydenta, to w tym budynku powstaną tzw. start-upy, czyli pierwsze siedziby firm jednoosobowych – obiecuje kandydat. – Z tyłu jest boisko, które można przerobić na parking. Zrobić dojazd.

 

Początkujący przedsiębiorcy będą mogli wynajmować biura na preferencyjnych warunkach. W pierwszym roku działalności firmy cena za jeden metr kwadratowy będzie wynosiła tylko 1 zł. W kolejnych latach najemcy musieliby już płacić więcej. Tadeusz Jarmuziewicz zapewnia, że do obiektu zostałyby podłączone wszystkie media, a lokale zostałyby wyposażone w taki sposób, by przedsiębiorcy nie mieli żadnych dodatkowych obciążeń.

 

Czy biurowiec dla start-upów okaże się dobrym pomysłem na zatrzymanie młodych ludzi w Opolu? I jeszcze jedna ważna kwestia – kto sfinansuje ideę Tadeusza Jarmuziewicza, jeśli obejmie on stanowisko prezydenta miasta?


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra