MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoRIS Kotes logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoINTERBIURO logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Czy Szkieletor przestanie wreszcie straszyć?

Treimorfa, czyli Szkieletor po przebudowie - wizualizacja
Treimorfa, czyli Szkieletor po przebudowie - wizualizacja
To zadawane od lat pytanie może w końcu doczekać się pozytywnej odpowiedzi.

10 października 2014 r. Wojewoda Małopolski wydał decyzję utrzymującą w mocy postanowienie Prezydenta Miasta Krakowa o pozwoleniu na budowę krakowskiego Szkieletora. Na jej mocy – o ile nikt nie zaskarży wyroku do sądu – możliwa staje się realizacja I etapu budowy Centrum Kongresowego Nauki i Techniki – Treimorfa położonego przy ul. Lubomirskiego i al. Płk Beliny Prażmowskiego w Krakowie.

 

Właścicielem krakowskiego Szkieletora jest spółka Treimorfa, w której udziały mają Fundusz Eurozone reprezentowany przez Verity Development oraz GD&K Group. Autorami projektu Centrum Kongresowego Nauki i Techniki Treimorfa są architekci z pracowni DDJM.

 

Z planu zabudowy dla terenu, na którym znajduje się biurowiec Treimorfa wynika, że obiekt może zostać nadbudowany do wysokości 102,5 metra, na jaką zgodę wyraził Wojewódzki Konserwator Zabytków. W otoczeniu wieżowca wybudowane zostaną niższe, 40-metrowe budynki, a przed Szkieletorem powstanie ogólnodostępny plac, otwarty od strony ulicy Lubomirskiego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra