Interbiuro - duży

EKO II etap Enterprise Park w Krakowie ukończony

Enterprise Park w Krakowie - II etap
Zrealizowany II etap kompleksu Enterprise Park oferuje 14 000 mkw.
Avestus Real Estate poinformował, że zakończyła się realizacja II etapu krakowskiego kompleksu Enterprise Park, a obecnie trwają prace przygotowawcze do budowy kolejnego obiektu.

Zrealizowany II etap stanowi trzeci budynek w kompleksie Enterprise Park. Budynek oferuje 14 000 mkw., z czego wynajęte zostało już ponad 95 proc. Jestem przekonany, że najemcy będą zadowoleni z komfortowych warunków, jakie zostały stworzone ich pracownikom w Enterprise Park. Staraliśmy się bardzo dokładnie rozeznać potrzeby potencjalnych najemców i dostosować się do ich oczekiwań już na etapie projektowania. Nasze działania przyniosły pożądany skutek - pozyskaliśmy wysokiej rangi najemców na niemal całą powierzchnię dostępną w budynku C. To kolejny sukces naszego projektu potwierdzający pozycję Avestus Real Estate, jako wiodącego dewelopera powierzchni biurowych komentuje Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate.

 

Roger Dunlop, CEO Avestus Real Estate zwraca uwagę na utrzymujące się wysokim poziomie zapotrzebowanie na wysokiej klasy powierzchnie biurowe w Krakowie: Avestus Real Estate wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Od 2011 r. dostarczyliśmy na wymagający krakowski rynek prawie 30 000 mkw. nowoczesnych i funkcjonalnych powierzchni biurowych, które znalazły najemców jeszcze podczas trwania budowy. Nie stajemy w miejscu i będziemy kontynuować naszą obecność w Krakowie. Otrzymaliśmy już pozwolenie budowlane i wkrótce ruszamy z realizacją III etapu Enterprise Park – wyjaśnia mówi Roger Dunlop.

 

III etap Enterprise Park, czyli budynek D, dostarczy ok. 5800 mkw. powierzchni biurowej o wysokim standardzie. W obiekcie znajdą się rozwiązania dostosowane do wymagań firm działających w sektorach zaawansowanych technologii oraz BPO/SSC. Budynek będzie posiadał cztery kondygnacje naziemne oraz podziemny garaż ze 102 miejscami postojowymi. Piętra w budynku D zaoferują powierzchnie od 1800 mkw. (piętro I) do 1900 mkw. (piętra II i III). Część parteru zajmą powierzchnie biurowo-usługowe i recepcja budynku. Pozostała część kryć będzie garaż na 35 samochodów z wydzielonym miejscem parkingowym dla rowerów.

 

Obiekt stanie w południowej części kompleksu, od strony Alei Powstańców Wielkopolskich i ul. Klimeckiego. Frontowa elewacja zostanie zwrócona do wnętrza trójkątnego układu architektonicznego, utworzonego przez budynki kompleksu. Jego forma będzie powtórzeniem rozwiązań architektonicznych zastosowanych w pozostałych obiektach Enterprise Park.

 

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na październik 2014 roku, zaś ich zakończenie będzie miało miejsce w ostatnim kwartale 2015 roku.

 

Enterprise Park w Krakowie to nowoczesny park biznesowy, zlokalizowany 3,5 km od Starego Rynku. Powierzchnie biurowe w kompleksie zajmują łącznie ok. 28 000 mkw. Budynki kompleksu spełniają normy ekologiczne, zgodne z certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good. Wśród zastosowanych rozwiązań przyjaznych środowisku wymienić można m.in. nowoczesne instalacje ograniczające zużycie energii i wody oraz udogodnienia przygotowane z myślą o użytkownikach rowerów, taki jak przygotowany specjalnie dla nich system ścieżek rowerowych, monitorowane stanowiska postojowe dla rowerów oraz przebieralnie z dostępem do łazienek z prysznicami. Docelowo kompleks Enterprise Park będzie oferował ok. 35 000 mkw. powierzchni.

 

Deweloperem Enterprise Park jest Avestus Real Estate, firma, która zrealizowała m.in. biurowce: International Business Centre, Warsaw Financial Centre i budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park. Firma jest zaangażowana we wszystkie aspekty procesu budowlanego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Avestus Real Estate posiada biura i prowadzi projekty w Czechach, Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz na Węgrzech i Słowacji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz