Przedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoEcho Investment logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSpectra Development logoGhelamco Poland logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoAluprof S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKontor logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Alarmy bombowe w warszawskich biurowcach

Giełda Papierów Wartościowych
Budynek przy ul. Postępu 13, fot. enco-energetyka.com.pl
Dziś doszło w Warszawie do ewakuacji dwóch biurowców – budynku Giełdy Papierów Wartościowych i przy ul. Postępu 13. Powodem - anonimowe alarmy o podłożonych bombach.

Zaistniała sytuacja nie wpływa na przebieg sesji giełdowej, która odbywa się w sposób niezakłócony. W związku z ewakuacją budynku, w którym znajdują się m.in. biura Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, informujemy, że zostały wdrożone stosowne procedury. Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na przebieg sesji giełdowej, która odbywa się w sposób niezakłócony - poinformował w komunikacie rzecznik GPW.

 

Jak donosi gazeta.pl, ok. godz. 8 pojawiła się też informacja o podłożeniu bomby w biurowcu przy ul. Postępu 13, należącym do firmy ENCO. Budynek jest zamknięty, a wszyscy pracownicy zostali ewakuowani.

 

TVN 24 informuje, że alarmy bombowe ogłoszono dziś w kilkudziesięciu instytucjach w całej Polsce m.in. w Warszawie, Gdyni, Gliwicach, Zawierciu, Lublinie, a informacje o zagrożeniu przesyłano telefonicznie bądź mailowo: Mieliśmy alarmy dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w niektórych instytucjach w Warszawie. W budynku Giełdy Papierów Wartościowych, Pierwszego Urzędu Celnego przy al. Krakowskiej i Izbie Celnej przy ul. Postępu prowadzone są działania pirotechniczne i ewakuacja. Poza tym [ewakuacja jest też prowadzona] w Wołominie i w Nowym Dworze Mazowieckim w budynkach starostw powiatowych i urzędów skarbowych - mówi Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra