Ocean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoLobos Nieruchomości logoDorbud S.A. logoSpectra Development logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoCHB14 logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoLC Corp S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoBusiness House logoSchüco International Polska logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKwiaty dla biura logoOnyx Business Point logoOlivia Business Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Zielona energia w biurowcach Kulczyka

Ufficio Primo
Warta Tower
Od stycznia 2015 r. wszystkie biurowce należące i zarządzane przez Kulczyk Silverstein Properties (KSP) będą zasilane wyłącznie energią, pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Wykorzystywanie energii, produkowanej przez farmy wiatrowe stanowi kolejny krok w realizacji proekologicznych strategii spółki KSP, po pełnej certyfikacji wszystkich projektów w systemie BREEAM. Przełączenie na zieloną energię wiąże się z coraz wyższymi wymaganiami najemców, związanymi z jakością zarządzania w obszarze ochrony środowiska.

 

W roku 2014 KSP wprowadzał w swoich nieruchomościach ekologiczne ulepszenia i zdobywał zielone certyfikaty BREEAM, wdrażając przy tym wiele procedur, poprawiających gospodarkę energią, mediami i odpadami.

 

W budynku Warta Tower wprowadzono segregację śmieci, która nie tylko pozwoli na selektywną zbiórkę odpadów podlegających recyklingowi, ale też wygeneruje oszczędności związane z ich wywozem. W kompleksie przeprowadzono ponadto analizę zużycia energii elektrycznej, która pozwoli na wdrożenie rozwiązań redukujących koszty użytkowania nieruchomości. W Warta Tower testowane są także mechanizmy związane z wymianą oświetlenia na ledowe lub energooszczędne.

 

Obecnie certyfikat BREEAM-In-Use posiadają trzy budynki z portfela KSP: Stratos Office Center (w kategorii budynek z oceną Very Good, w kategorii zarządzanie: Excellent), Ufficio Primo (budynek: Very Good, zarządzanie: Excellent) oraz Warta Tower (budynek: Very Good, zarządzanie: Very Good).

 

Kulczyk Silverstein Properties (KSP) jest międzynarodową firmą inwestycyjną i deweloperską z siedzibą w Warszawie, będącą joint venture pomiędzy Kulczyk Real Estate Holding S.r.l (KREH) i Silverstein Properties, Inc. (SPI). KSP powstało pod koniec 2010 roku i zajmuje się budowaniem i inwestowaniem w nieruchomości biurowe oraz handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Akcjonariusze KSP w swoim portfolio posiadają łącznie ponad 3,25 milionów mkw. powierzchni komercyjnych, mieszkalnych i handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo-Wschodniej.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra