Assa Abloy

EKO Zielona energia w biurowcach Kulczyka

Ufficio Primo
Warta Tower
Od stycznia 2015 r. wszystkie biurowce należące i zarządzane przez Kulczyk Silverstein Properties (KSP) będą zasilane wyłącznie energią, pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Wykorzystywanie energii, produkowanej przez farmy wiatrowe stanowi kolejny krok w realizacji proekologicznych strategii spółki KSP, po pełnej certyfikacji wszystkich projektów w systemie BREEAM. Przełączenie na zieloną energię wiąże się z coraz wyższymi wymaganiami najemców, związanymi z jakością zarządzania w obszarze ochrony środowiska.

 

W roku 2014 KSP wprowadzał w swoich nieruchomościach ekologiczne ulepszenia i zdobywał zielone certyfikaty BREEAM, wdrażając przy tym wiele procedur, poprawiających gospodarkę energią, mediami i odpadami.

 

W budynku Warta Tower wprowadzono segregację śmieci, która nie tylko pozwoli na selektywną zbiórkę odpadów podlegających recyklingowi, ale też wygeneruje oszczędności związane z ich wywozem. W kompleksie przeprowadzono ponadto analizę zużycia energii elektrycznej, która pozwoli na wdrożenie rozwiązań redukujących koszty użytkowania nieruchomości. W Warta Tower testowane są także mechanizmy związane z wymianą oświetlenia na ledowe lub energooszczędne.

 

Obecnie certyfikat BREEAM-In-Use posiadają trzy budynki z portfela KSP: Stratos Office Center (w kategorii budynek z oceną Very Good, w kategorii zarządzanie: Excellent), Ufficio Primo (budynek: Very Good, zarządzanie: Excellent) oraz Warta Tower (budynek: Very Good, zarządzanie: Very Good).

 

Kulczyk Silverstein Properties (KSP) jest międzynarodową firmą inwestycyjną i deweloperską z siedzibą w Warszawie, będącą joint venture pomiędzy Kulczyk Real Estate Holding S.r.l (KREH) i Silverstein Properties, Inc. (SPI). KSP powstało pod koniec 2010 roku i zajmuje się budowaniem i inwestowaniem w nieruchomości biurowe oraz handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Akcjonariusze KSP w swoim portfolio posiadają łącznie ponad 3,25 milionów mkw. powierzchni komercyjnych, mieszkalnych i handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo-Wschodniej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz