Vastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoCity Space logoVantage Development S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLC Corp S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoINTER-BUD logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoKontor logoFYI Commercial Consulting logoEcho Investment logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Zielona energia w biurowcach Kulczyka

Ufficio Primo
Warta Tower
Od stycznia 2015 r. wszystkie biurowce należące i zarządzane przez Kulczyk Silverstein Properties (KSP) będą zasilane wyłącznie energią, pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Wykorzystywanie energii, produkowanej przez farmy wiatrowe stanowi kolejny krok w realizacji proekologicznych strategii spółki KSP, po pełnej certyfikacji wszystkich projektów w systemie BREEAM. Przełączenie na zieloną energię wiąże się z coraz wyższymi wymaganiami najemców, związanymi z jakością zarządzania w obszarze ochrony środowiska.

 

W roku 2014 KSP wprowadzał w swoich nieruchomościach ekologiczne ulepszenia i zdobywał zielone certyfikaty BREEAM, wdrażając przy tym wiele procedur, poprawiających gospodarkę energią, mediami i odpadami.

 

W budynku Warta Tower wprowadzono segregację śmieci, która nie tylko pozwoli na selektywną zbiórkę odpadów podlegających recyklingowi, ale też wygeneruje oszczędności związane z ich wywozem. W kompleksie przeprowadzono ponadto analizę zużycia energii elektrycznej, która pozwoli na wdrożenie rozwiązań redukujących koszty użytkowania nieruchomości. W Warta Tower testowane są także mechanizmy związane z wymianą oświetlenia na ledowe lub energooszczędne.

 

Obecnie certyfikat BREEAM-In-Use posiadają trzy budynki z portfela KSP: Stratos Office Center (w kategorii budynek z oceną Very Good, w kategorii zarządzanie: Excellent), Ufficio Primo (budynek: Very Good, zarządzanie: Excellent) oraz Warta Tower (budynek: Very Good, zarządzanie: Very Good).

 

Kulczyk Silverstein Properties (KSP) jest międzynarodową firmą inwestycyjną i deweloperską z siedzibą w Warszawie, będącą joint venture pomiędzy Kulczyk Real Estate Holding S.r.l (KREH) i Silverstein Properties, Inc. (SPI). KSP powstało pod koniec 2010 roku i zajmuje się budowaniem i inwestowaniem w nieruchomości biurowe oraz handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Akcjonariusze KSP w swoim portfolio posiadają łącznie ponad 3,25 milionów mkw. powierzchni komercyjnych, mieszkalnych i handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo-Wschodniej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra