Assa Abloy

Nowy Świat 2.0 – kolejny etap budowy

Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat w Warszawie
Nowy Świat 2.0
Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” finalizuje kolejny etap budowy biurowca Nowy Świat 2.0 w Warszawie. Montaż elewacji rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Biurowiec Nowy Świat 2.0 znajduje się w zaawansowanej fazie budowy. Wykonanie stropów sprężanych oraz pionowych elementów żelbetowych – słupów, ścian, szybów windowych i klatek schodowych – sprawiło, że budynek osiągnął już docelową wysokość i kształt. Obecnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem elewacji, w tym testowanie szklanych paneli, których montaż ze względu na kształt budynku jest skomplikowany. Rozpoczęto również wykonywanie instalacji w budynku.

 

Wszystkie realizowane przez nas działania postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Osoby odwiedzające nasz kompleks, z każdym tygodniem, zwracają uwagę na niezwykłą dynamikę prac. Jeszcze w grudniu bieżącego roku zamkniemy konstrukcję budynku i rozpoczniemy prace elewacyjne. Jednocześnie finalizujemy budowę garażu podziemnego od strony Al. Jerozolimskich. Rozpoczęliśmy już prace związane z wykonaniem instalacji wentylacyjnej i sanitarnej – powiedział Wiesław Kopytko, Wiceprezes Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat SA.

 

Biurowiec Nowy Świat 2.0 zostanie oddany do użytku w III kw. 2015 r. Będzie to pięciopiętrowy, przeszklony budynek biurowo-usługowo-handlowy o powierzchni użytkowej 6146 mkw. z garażami podziemnymi na ok. 160 miejsc. Łączna powierzchnia biurowa wyniesie 4178 mkw., natomiast powierzchnia handlowo-usługowa 1968 mkw. Bryła budynku oraz charakterystyczny łuk stworzą przestrzeń, która zostanie zaadaptowana na kameralny miejski plac. Nowy Świat 2.0 wraz z pobliskim Centrum Bankowo-Finansowym i sąsiednim Centrum Giełdowym stworzą jeden z największych kompleksów biurowych obsługujących instytucje finansowe w Polsce.

 

Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat SA zarządza nieruchomościami komercyjnymi w Warszawie, jest właścicielem 7-kondygnacyjnego budynku Centrum Bankowo-Finansowego zlokalizowanego przy ul. Nowy Świat, a także akcjonariuszem Centrum Giełdowego przy ul. Książęcej 4, w którym mieszczą się Giełda Papierów Wartościowych oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Firma prowadzi działalność od 1990 r. Od 2010 r. jej głównym akcjonariuszem, posiadającym 90 proc. udziałów, jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA. Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat SA jest jedną z pięciu spółek tworzących grupę funduszową MARS Real Estate.


0.0
Napisz pierwszy komentarz