INTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKontor logoForbo Flooring Systems Polska logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoNowy Styl Group logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Echo Investment z kredytem na ponad 700 mln PLN

Tryton Business House w Gdańsku
Opolska Business Park w Łodzi
Spółka Echo Investment zawarła z brytyjskim bankiem HSBC plc oraz HSBC Bank Polska S.A. umowę kredytową o wartości ponad 700 mln PLN.

To największa umowa kredytowa w historii spółki Echo Investment. Jesteśmy pierwszą polską firmą, która podpisała z bankiem HSBC umowę kredytową na tak wysoką kwotę w segmencie nieruchomości komercyjnych. Jestem niezmiernie zadowolony z nowego partnera finansowego i mam nadzieję, że będziemy mieli okazję współpracować z HSBC przy kolejnych projektach Echo Investment - komentuje Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

 

Uzyskane przez dewelopera środki - 165 mln EUR kredytu inwestycyjnego i 14 mln PLN VAT - zostaną przeznaczone na refinansowanie Galerii Echo w Kielcach oraz na realizację biurowców Tryton Business House w Gdańsku i Opolska Business Park w Krakowie.

 

Echo Investment ma znaczne osiągnięcia w obszarze realizacji i zarządzania nieruchomościami w różnych segmentach rynku nieruchomości. Dlatego też cieszymy, że udało nam się nawiązać współpracę z Echo Investment przy tak ważnej transakcji i mamy nadzieję, że stanowi ona początek długofalowej współpracy. Nasz udział w tej transakcji odzwierciedla zaangażowanie HSBC w rozwój biznesu w segmencie bankowości korporacyjnej w Polsce i plany budowania silnej pozycji banku w obszarze finansowania nieruchomości na kluczowych rynkach europejskich - mówi Michał Mrożek, członek zarządu HSBC Bank Polska S.A., który z dniem 1 stycznia 2015 roku obejmie funkcję prezesa zarządu banku.

 

Tryton Business House to nowoczesny biurowiec klasy A oferujący 22 000 mkw. powierzchni, który powstaje przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich w Gdańsku. Biurowiec dysponować będzie własnym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi dla 262 samochodów. W projekcie, opracowanym przez Arch-Deco z Gdyni uwzględniono również 72 zadaszone miejsca postojowe dla rowerów, a także prysznice, szatnie i suszarnie dla rowerzystów. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

 

Opolska Business Park powstaje przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Krakowa. Inwestycja składa się z trzech 12-kondygnacyjnych budynków oraz parkingu naziemnego i podziemnego. Łączna powierzchnia biurowa kompleksu wynosi 57 000 mkw. Projekt jest realizowany w trzech etapach. Zakończenie pierwszego budynku o powierzchni ponad 18 000 mkw., zaplanowano na IV kwartał 2015 roku.

 

Galeria Echo w Kielcach jest jednym z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Jej powierzchnia całkowita wynosi 159 000 mkw., z czego 70 000 mkw. przeznaczono na wynajem. Oprócz ponad 250 sklepów i punktów handlowych, klienci mają do dyspozycji także bogatą część rozrywkową - m.in. 12-torową kręgielnię, centrum fitness i kino Helios, a wielopoziomowy parking oferuje 2300 miejsc postojowych.

 

HSBC Bank Polska S.A. jest częścią Grupy HSBC, obsługującej klientów na całym świecie za pośrednictwem 6200 placówek zlokalizowanych w 74 krajach i terytoriach Europy, regionu Azji i Pacyfiku, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Na dzień 30 września 2014 roku instytucja posiadała aktywa o wartości 2 728 miliardów USD. W Polsce firma koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra