Kalwaryjska 33

Ghelamco ma już trzy certyfikaty BREEAM

Tegorocznym laureatem ekologicznego BREEAM został Katowice Business Point.

W czerwcu 2010 r., warszawski biurowiec Trinity Park III należacy do Ghelamco uzyskał certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jako pierwszy w Polsce. Podczas analiz prowadzonych w celu przyznania dokumentu, Ghelamco współpracowało z licencjonowanym asesorem - firmą konsultingowo-inżynierską Grontmij. Ocenie poddano m.in. zastosowanie ekologicznych materiałów, zrównoważone zarządzanie, zużycie mediów, jakość powietrza w budynku, niski poziom wytwarzanych odpadów i zapewnienie przyjaznych warunków pracy.

Już pół roku po otrzymaniu pierwszego certyfikatu, kolejnym laureatem został stołeczny Crown Square, który otrzymał ocenę bardzo dobrą. Asesorem ponownie była firma Grontmij, która swoją decyzję umotywowała zastosowaniem w budynku energooszczędnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, wind i oświetlenia oraz przyjaznych środowisku materiałów. Szczególną uwagę poświęcono oszczędzaniu wody i energii oraz maksymalnemu zmniejszeniu produkcji śmieci i recyklingowi. Crown Square posiada optymalny dostęp do światła dziennego oraz w pełni zautomatyzowany system zarządzania. W obiekcie osiągnięto maksymalną efektywność wykorzystania przestrzeni, zarówno dla open space, jak i pomieszczeń zamkniętych.

Tegorocznym laureatem ekologicznego BREEAM jest Katowice Business Point. Budynek uzyskał, podobnie jak dwa poprzednie, ocenę bardzo dobrą. Grontmij oceniła budynek w analogicznych, jak w przypadku Trinity Park III i Crown Square, kategoriach.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra