Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Griffin chce przejąć część portfela PKO BP

Fundusz z grupy Griffin podpisał list intencyjny z PKO BP dotyczący zakupu spółki Qualia Development oraz wybranych aktywów nieruchomościowych Banku.

Fundusz inwestycyjny zarządzany przez Griffin Group oraz PKO Bank Polski podpisały list intencyjny, określający kluczowe warunki przyszłego zakupu 100 proc. udziałów w spółce deweloperskiej Qualia Development oraz budynków biurowych przy ul. Nowogrodzkiej 35/41 oraz ul. Sienkiewicza 12/14 w Warszawie. Zgodnie z listem intencyjnym, wśród warunków zawarcia transakcji znajduje się m.in. uzgodnienie finalnej dokumentacji prawnej, dla której niezbędnym będzie uzyskanie przez Griffin zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Planowany termin zamknięcia transakcji to przełom I i II kwartału 2015 roku. 

 

Sprzedaż aktywów nieruchomościowych i spółki deweloperskiej jest zgodna ze strategią PKO Banku Polskiego zakładającą koncentrację na podstawowej działalności bankowej. Transakcja pozwoli obniżyć ryzyko oraz uwolnić środki, które będzie można przeznaczyć na działalność kredytową - komentuje Paweł Borys, Dyrektor PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za Strategię i Inwestycje.


 

Kluczowe warunki transakcji odpowiadają oczekiwaniom Banku i pozwolą na realizację zysku, który wykazany zostanie w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym.

 

Transakcja stanowi kontynuację strategii realizowanej przez Griffin Group. 

Staramy się pozyskiwać atrakcyjne nieruchomości w wyjątkowych lokalizacjach, a następnie rozwijać je tak, aby zaoferować możliwie najlepsze warunki najemcom. Szczególne znaczenie mają dla nas nie tylko budynki przy ulicy Nowogrodzkiej i Sienkiewicza, ale także inne obiekty znajdujące się w portfolio Qualii tj.: nieruchomości mieszkaniowe i hotelowe. Wiemy jak wykorzystać potencjał tych miejsc, a przede wszystkim nie boimy się tak zróżnicowanych i złożonych projektów - podsumowuje Piotr Belka, Senior Vice President w Griffin Group.  

 

Qualia Development to spółka deweloperska, należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, która do maja 2011 roku prowadziła działalność pod nazwą PKO Inwestycje, a następnie PKO BP Inwestycje (spółka PKO Inwestycje powstała w 2000r.). Dotychczasowy jej dorobek stanowi ponad 4100 gotowych lokali, w tym przeszło 1600 mieszkań w projekcie Nowy Wilanów, prawie 500 apartamentów w projekcie "Neptun Park", ponad 1500 lokali w zrealizowanym projekcie "Marina Mokotów", jako większościowy udziałowiec, a także przeszło 300 apartamentów typu condo w hotelach sieciowych zarządzanych pod globalną marką hotelową "Golden Tulip.”


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra