Fabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoLC Corp S.A. logoKontor logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoINTERBIURO logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoGhelamco Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoPodium Investment logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

GFT Polska planuje szybki rozwój

Firma GFT Polska wciągu trzech lat zamierza podwoić zatrudnienie.

W roku 2014 firma Rule Financial została przejęta przez spółkę GFT Group, notowaną na giełdzie w Niemczech i od stycznia funkcjonuje w Polsce jako GFT Polska, dostarczając usługi dla międzynarodowych banków inwestycyjnych, a także realizując projekty doradcze z zakresu compliance, zarządzania ryzykiem, wspomagania handlu oraz obrotu instrumentami finansowymi. W biurach zlokalizowanych w Poznaniu i Łodzi przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ok. 550 osób, a w br. zamierza przyjąć kolejnych 200 pracowników.

 

Zatrudnienie 200 osób w tym roku jest w pełni wykonalne, niejednokrotnie nam się to już udało – komentuje Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska. – W 2013 roku nasz zespół powiększył się o 200 osób, natomiast w ubiegłym roku, w trakcie transakcji i połączenia z GFT, zatrudniliśmy kolejnych 180 specjalistów. W 2015 roku kontynuujemy trend wzrostowy, a w ciągu najbliższych trzech lat podwoimy obecną liczbę pracowników firmy w Polsce.

 

Obecnie firma dostarcza oprogramowanie dla bankowości inwestycyjnej, a także zaczyna się przygotowywać do dostarczania produktów dla rynku bankowości detalicznej. Nasza działalność skupia się przede wszystkim na projektowaniu, tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu systemów oraz rozwiązywaniu problemów związanych z oprogramowaniem – wyjaśnia Piotr Kania. – W związku z tym poszukujemy głównie specjalistów z tej dziedziny. Będą oni stanowić ok. 95 proc. zatrudnionych przez nas pracowników.

 

Dyrektor zarządzający GFT Polska prognozuje szybki rozwój polskiego sektorów BPO/SSC oraz IT: Obecnie coraz więcej dziedzin opiera się na technologii. Postęp technologiczny wspomaga, ale też wymusza kierunek rozwoju wielu sektorów, m.in. bankowego. Sądzę, że dopóki będzie rozwijał się z dotychczasową dynamiką, zakładając np. podwojenie mocy obliczeniowej każdego roku, to przez cały czas będziemy w stanie przyspieszać.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra