Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoSawig Invest Group logoCity Space logoEcophon Saint-Gobain logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoWOMAK HOLDING logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGhelamco Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPRO-INVEST S.A. logoALLCON INVESTMENT logoLobos Nieruchomości logoCHB14 logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHexagon logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoAgrobex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoUNIMOR Development S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOmnitech Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

GFT Polska planuje szybki rozwój

Firma GFT Polska wciągu trzech lat zamierza podwoić zatrudnienie.

W roku 2014 firma Rule Financial została przejęta przez spółkę GFT Group, notowaną na giełdzie w Niemczech i od stycznia funkcjonuje w Polsce jako GFT Polska, dostarczając usługi dla międzynarodowych banków inwestycyjnych, a także realizując projekty doradcze z zakresu compliance, zarządzania ryzykiem, wspomagania handlu oraz obrotu instrumentami finansowymi. W biurach zlokalizowanych w Poznaniu i Łodzi przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ok. 550 osób, a w br. zamierza przyjąć kolejnych 200 pracowników.

 

Zatrudnienie 200 osób w tym roku jest w pełni wykonalne, niejednokrotnie nam się to już udało – komentuje Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska. – W 2013 roku nasz zespół powiększył się o 200 osób, natomiast w ubiegłym roku, w trakcie transakcji i połączenia z GFT, zatrudniliśmy kolejnych 180 specjalistów. W 2015 roku kontynuujemy trend wzrostowy, a w ciągu najbliższych trzech lat podwoimy obecną liczbę pracowników firmy w Polsce.

 

Obecnie firma dostarcza oprogramowanie dla bankowości inwestycyjnej, a także zaczyna się przygotowywać do dostarczania produktów dla rynku bankowości detalicznej. Nasza działalność skupia się przede wszystkim na projektowaniu, tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu systemów oraz rozwiązywaniu problemów związanych z oprogramowaniem – wyjaśnia Piotr Kania. – W związku z tym poszukujemy głównie specjalistów z tej dziedziny. Będą oni stanowić ok. 95 proc. zatrudnionych przez nas pracowników.

 

Dyrektor zarządzający GFT Polska prognozuje szybki rozwój polskiego sektorów BPO/SSC oraz IT: Obecnie coraz więcej dziedzin opiera się na technologii. Postęp technologiczny wspomaga, ale też wymusza kierunek rozwoju wielu sektorów, m.in. bankowego. Sądzę, że dopóki będzie rozwijał się z dotychczasową dynamiką, zakładając np. podwojenie mocy obliczeniowej każdego roku, to przez cały czas będziemy w stanie przyspieszać.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra