EQ2

GTC wzięło kredyt na budowę biurowca Fortyone w Belgradzie

Fortyone w Belgradzie
Fortyone w Belgradzie
GTC Serbia, spółka zależna Globe Trade Centre SA (GTC), podpisała umowę kredytu 9,5 miliona Euro z Raiffeisen Bank.

Zaciągnięta pożyczka zostanie przeznaczona na sfinansowanie budowy pierwszego etapu kompleksu biurowego Fortyone, realizowanego przez GTC w Belgradzie, stolicy Serbii.

 

Budowa Fortyone rozpoczęła się w październiku 2014 r. Z końcem ubiegłego roku projekt osiągnął poziom 60 proc. przednajmu - wśród przyszłych najemców budynku znajdują się takie firmy, jak: Bosch, PS Tech, Tetrapak czy Regus.

 

Nie tylko wyprzedzamy harmonogram budowy, ale też odnotowujemy wysokie zainteresowanie jeszcze niewynajętą powierzchnią, co bardzo nas cieszy. GTC to jeden z pierwszych deweloperów którzy, po latach braku aktywności na rynku, rozpoczynają budowę budynku biurowego klasy A w Belgradzie. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że zapewniliśmy tej inwestycji finansowanie przez Raiffeisen Bank. Umowa ta jest kolejnym etapem pomyślnej współpracy z bankiem – komentuje Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

 

Budowa Fortyone stanowi część strategii GTC, polegającej na stymulowaniu wzrostu poprzez budowę starannie dobranych projektów biurowych i handlowych, odzwierciedlających zapotrzebowanie najemców oraz nabywanie nieruchomości generujących przychody, położonych w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

 

Chętnie włączyliśmy się w proces budowy najnowocześniejszego biurowca w Belgradzie. GTC niejednokrotnie udowodniło swoje kompetencje w budowie nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. W Belgradzie marka GTC jest dobrze rozpoznawalna wśród dużych, międzynarodowych spółek. Dzięki doświadczeniu GTC oraz innych firm zaangażowanych w projekt i budowę jesteśmy pewni, że Fortyone ustanowi nowe standardy komfortu oferowanego najemcom, elastyczności podziału powierzchni i wydajności energetycznej. Jesteśmy dumni mogąc być częścią tego procesu – mówi Michael Weitersberger, szef zespołu Real Estate Finance International w Raiffeisen Bank.

 

Fortyone zaoferuje ponad 27 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A w trzech budynkach, realizowanych w kolejnych etapach. Pierwszy budynek będzie posiadał ok. 10 000  mkw., a jego ukończenie jest zaplanowane na trzeci kwartał 2015 r. Inwestycja zlokalizowana jest w dzielnicy Nowy Belgrad. Najemcy będą mogli korzystać z prawie 500 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych oraz punktów handlowych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz