Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCHB14 logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTorus logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logoPartner Capital Group logoCity Space logoAluprof S.A. logoGTV Lighting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDorbud S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoLC Corp S.A. logoKwiaty dla biura logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Pod Warszawą jak w Disneylandzie

źródło: Park of Poland
źródło: Park of Poland
Spółka Global City Holding nadal podtrzymuje plany budowy wielkiego parku rozrywki pod Warszawą.

Robimy to, czego nie udało się zrealizować Michaelowi Jacksonowi - powiedział w maju ubiegłego roku Mooky Greidinger, twórca sieci kin Cinema City.

 

Global City Holding jest największym akcjonariuszem drugiej co do wielkości sieci kin w Europie – Cineworld. W Mszczonowie, znajdującym się 60 km od Warszawy przy autostradzie A2 organizacja zamierza zbudować ogromne wesołe miasteczko Park of Poland, które będzie mogło mierzyć się z włoskim Gardaland, czy Europa-Park w Niemczech.

 

Gazeta Wyborcza przypomina, że na majowej konferencji poinformowano, że spółka wystąpi o pozwolenie na budowę w listopadzie 2014 r., prace ruszą w 2015, a otwarcie nastąpi w październiku 2016 r. Niedotrzymane terminy zastąpił nowy harmonogram: Planujemy wystąpić o pozwolenie na budowę w drugim kwartale 2015 r. i przewidujemy, że prace budowlane mogą rozpocząć się w trzecim kwartale 2015 r. Otwarcie aquaparku zaplanowane jest na koniec czwartego kwartału 2016 r. - informował PAP Peter Dudoleński, dyrektor generalny Global City Holdings.

 

Przygotowany projekt został podzielony na etapy. W pierwszej kolejności na 20 hektarach zostanie wybudowany aquapark, przypominający olbrzymią szklarnię, zapełnioną basenami, zjeżdżalniami, saunami i barami. Obok niego staną hotele i domy letniskowe. Partnerem strategicznym tej inwestycji została niemiecka grupa WUND Industriebau, która zbudowała już cztery aquaparki w Niemczech.

 

Warto przypomnieć, że w latach 90. budowę Rodzinnego Parku Rozrywki na warszawskim Bemowie planował już Michael Jackson. W 1997 roku piosenkarz i ówczesny prezydent Warszawy Marcin Święcicki podpisali pierwszy list intencyjny w tej sprawie.

Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra