PGE Narodowy

Pod Warszawą jak w Disneylandzie

źródło: Park of Poland
źródło: Park of Poland
Spółka Global City Holding nadal podtrzymuje plany budowy wielkiego parku rozrywki pod Warszawą.

Robimy to, czego nie udało się zrealizować Michaelowi Jacksonowi - powiedział w maju ubiegłego roku Mooky Greidinger, twórca sieci kin Cinema City.

 

Global City Holding jest największym akcjonariuszem drugiej co do wielkości sieci kin w Europie – Cineworld. W Mszczonowie, znajdującym się 60 km od Warszawy przy autostradzie A2 organizacja zamierza zbudować ogromne wesołe miasteczko Park of Poland, które będzie mogło mierzyć się z włoskim Gardaland, czy Europa-Park w Niemczech.

 

Gazeta Wyborcza przypomina, że na majowej konferencji poinformowano, że spółka wystąpi o pozwolenie na budowę w listopadzie 2014 r., prace ruszą w 2015, a otwarcie nastąpi w październiku 2016 r. Niedotrzymane terminy zastąpił nowy harmonogram: Planujemy wystąpić o pozwolenie na budowę w drugim kwartale 2015 r. i przewidujemy, że prace budowlane mogą rozpocząć się w trzecim kwartale 2015 r. Otwarcie aquaparku zaplanowane jest na koniec czwartego kwartału 2016 r. - informował PAP Peter Dudoleński, dyrektor generalny Global City Holdings.

 

Przygotowany projekt został podzielony na etapy. W pierwszej kolejności na 20 hektarach zostanie wybudowany aquapark, przypominający olbrzymią szklarnię, zapełnioną basenami, zjeżdżalniami, saunami i barami. Obok niego staną hotele i domy letniskowe. Partnerem strategicznym tej inwestycji została niemiecka grupa WUND Industriebau, która zbudowała już cztery aquaparki w Niemczech.

 

Warto przypomnieć, że w latach 90. budowę Rodzinnego Parku Rozrywki na warszawskim Bemowie planował już Michael Jackson. W 1997 roku piosenkarz i ówczesny prezydent Warszawy Marcin Święcicki podpisali pierwszy list intencyjny w tej sprawie.


5.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz