MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEcho Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTER-BUD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKontor logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pod Warszawą jak w Disneylandzie

źródło: Park of Poland
źródło: Park of Poland
Spółka Global City Holding nadal podtrzymuje plany budowy wielkiego parku rozrywki pod Warszawą.

Robimy to, czego nie udało się zrealizować Michaelowi Jacksonowi - powiedział w maju ubiegłego roku Mooky Greidinger, twórca sieci kin Cinema City.

 

Global City Holding jest największym akcjonariuszem drugiej co do wielkości sieci kin w Europie – Cineworld. W Mszczonowie, znajdującym się 60 km od Warszawy przy autostradzie A2 organizacja zamierza zbudować ogromne wesołe miasteczko Park of Poland, które będzie mogło mierzyć się z włoskim Gardaland, czy Europa-Park w Niemczech.

 

Gazeta Wyborcza przypomina, że na majowej konferencji poinformowano, że spółka wystąpi o pozwolenie na budowę w listopadzie 2014 r., prace ruszą w 2015, a otwarcie nastąpi w październiku 2016 r. Niedotrzymane terminy zastąpił nowy harmonogram: Planujemy wystąpić o pozwolenie na budowę w drugim kwartale 2015 r. i przewidujemy, że prace budowlane mogą rozpocząć się w trzecim kwartale 2015 r. Otwarcie aquaparku zaplanowane jest na koniec czwartego kwartału 2016 r. - informował PAP Peter Dudoleński, dyrektor generalny Global City Holdings.

 

Przygotowany projekt został podzielony na etapy. W pierwszej kolejności na 20 hektarach zostanie wybudowany aquapark, przypominający olbrzymią szklarnię, zapełnioną basenami, zjeżdżalniami, saunami i barami. Obok niego staną hotele i domy letniskowe. Partnerem strategicznym tej inwestycji została niemiecka grupa WUND Industriebau, która zbudowała już cztery aquaparki w Niemczech.

 

Warto przypomnieć, że w latach 90. budowę Rodzinnego Parku Rozrywki na warszawskim Bemowie planował już Michael Jackson. W 1997 roku piosenkarz i ówczesny prezydent Warszawy Marcin Święcicki podpisali pierwszy list intencyjny w tej sprawie.


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra