City Space logoNowy Styl Group logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoKontor logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Oznaka przezwyciężenia kryzysu

Pierwszy raz od 3 lat zmniejszył się odsetek nie wynajętych powierzchni biurowych w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszy raz od 3 lat zmniejszył się odsetek nie wynajętych powierzchni biurowych w Stanach Zjednoczonych - donosi „Home Broker Daily”. Jednocześnie podniosły się stawki czynszu. Odbierane jest to jako oznaka przezwyciężania kryzysu w segmencie komercyjnym.

Według Reis w I kwartale odsetek nie zajętych powierzchni spadł symbolicznie do 17,5 proc. z 17,6 proc. w ostatnich 3 miesiącach 2010 r. Wywoławcze ceny najmu oraz efektywny koszt zwiększyły się w drugim kolejnym kwartale.

Natomiast wstępne dane CBRE, z ramienia CB Richard Ellis Group, wskazały na utrzymanie się odsetka nie wynajętych biur na poziomie 16,5 proc. Najlepsza sytuacja pod tym względem jest w Waszyngtonie oraz Nowym Jorku, gdzie jest to odpowiednio 9,2 proc. oraz 10,7 proc. Najgorzej sytuacja przedstawia się w Detroit i Phoenix  26,6 proc.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra