EKO Biurowiec ETHOS z pozwoleniem na budowę

Biurowiec ETHOS
ETHOS
Kulczyk Silverstein Properties otrzymało zgodę na budowę obiektu biurowego w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży.

Kompleks biurowo-handlowy ETHOS powstanie przy pl. Trzech Krzyży 10/14. Będzie to największy tego typu projekt klasy A+ zlokalizowany na historycznym Trakcie Królewskim. Inwestycja zakłada rozbudowę i całkowitą modernizację istniejącej w tym miejscu nieruchomości. Łączna powierzchnia ETHOSA wyniesie 17 000 mkw. Ponad 13 000 mkw. będą stanowiły biura. W ramach rozbudowy nieruchomości od strony Skarpy Wiślanej powstanie skrzydło o wysokości pięciu pięter. 

 

ETHOS to wyjątkowy projekt, nie tylko ze względu na architekturę i funkcjonalność, ale przede wszystkim na lokalizację. To jedyny biurowiec klasy A+ położony na Trakcie Królewskim, który dysponuje kondygnacją biurową o wielkości 3 tys. mkw. Co więcej, w odróżnieniu od wysokich projektów w zachodniej części Centrum, plac Trzech Krzyży i jego otoczenie – ulice Mokotowska, Żurawia czy Mysia – tworzą prestiżowe centrum biznesowe w bezpośrednim sąsiedztwie Giełdy Papierów Wartościowych, instytucji finansowych i ambasad, a także umożliwiają bezpośredni dostęp do miejskiego życia – markowych butików, restauracji czy modnych kawiarni – podkreśla Joanna Kowalska-Szymczak, Dyrektor Inwestycyjny KSP.

 

W budynku znajdować będą się dwie niezależne recepcje oraz osiem cichobieżnych wind. Ponadto do dyspozycji użytkowników będzie ponad 100 miejsc parkingowych. Projektanci ETHOSA zaplanowali również wewnętrzne zielone tarasy oraz udogodnienia dla rowerzystów. Inwestycja została zaprojektowana zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie „Excellent”.

 

Nowy projekt znacznie zwiększy powierzchnię handlową budynku. Dzięki przeszklonym ośmiometrowym witrynom nabierze ona reprezentacyjnego charakteru. Centralny punkt ETHOSA będzie stanowiło ogólnodostępne, przestronne i przykryte szklanym dachem patio otwarte na plac Trzech Krzyży.

 

Za koncepcję architektoniczną odpowiedzialne jest konsorcjum pracowni MASS Projekt i Chapman Taylor. Inwestorem zaś jest Kulczyk Silverstein Properties. Firma prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi najemcami. Aktualnie prowadzone są również ostatnie rozmowy związane z wyborem generalnego wykonawcy.

 

Kulczyk Silverstein Properties jest międzynarodową, prywatną firmą inwestycyjną i deweloperską z siedzibą w Warszawie, będącą joint venture pomiędzy Kulczyk Real Estate Holding S.à r.l (KREH) i Silverstein Properties, Inc. (SPI). KSP powstało pod koniec 2010 roku i zajmuje się budowaniem i inwestowaniem w nieruchomości biurowe oraz handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz