Vantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKwiaty dla biura logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTétris Poland logoKart Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Toyota otwiera Centrum Usług Wspólnych

Toyota Motor Manufacturing Poland, fot. Toyota
Toyota Motor Manufacturing Poland, fot. Toyota
We Wrocławiu Toyota otworzy Centrum Usług Wspólnych, które zajmie się prowadzeniem części prac księgowych dla europejskich oddziałów koncernu.

Informacje o uruchomieniu przez japoński koncern Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu podała Toyota Motor Europe – europejska centrala firmy koordynująca jej działania na terenie Starego Kontynentu. Centrum będzie odpowiadało za część prac księgowych dla całej struktury Toyota Motor Europe: jej oddziałów, spółek marketingowo-sprzedażowych, ośrodków produkcyjnych, spółek zależnych oraz centrów logistycznych w poszczególnych krajach. Celem powstania przedsięwzięcia jest konsolidacja rozliczeń z dostawcami, które obecnie prowadzone są osobno w 18 podmiotach zlokalizowanych w 14 państwach. Centrum rozpocznie działalność w czerwcu br.

 

W Centrum Usług Wspólnych zatrudnienie znajdzie 38 pracowników. Ośrodek powstanie we Wrocławiu, w niedalekim sąsiedztwie fabryk Toyoty w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach. Polska i Wrocław zostały wybrane ze względu na starania władz lokalnych i centralnych, które doprowadziły do poprawy infrastruktury oraz zapewnienia wyspecjalizowanych kadr na potrzeby usług księgowych.

 

Otwarcie Centrum Usług Wspólnych stanowi kolejny krok na drodze do zapewnienia zrównoważonej i rentownej struktury biznesowej przedsięwzięciom Toyoty w Europie. Od początku globalnego kryzysu w 2008 roku Toyota Motor Europe i jej spółki zależne optymalizują swoje działania i osiągają coroczny, systematyczny wzrost sprzedaży. Dzięki temu firma była w stanie przywrócić rosnącą rentowność swoich operacji w regionie. Aby zabezpieczyć się przed przyszłymi wahaniami rynku i zapewnić stabilny rozwój swoich europejskich inwestycji, koncern — poprzez różnorodne działania we wszystkich sferach funkcjonowania firmy — podejmuje stałe wysiłki na rzecz doskonalenia swojego modelu biznesowego i struktury zysków komentują przedstawiciele Toyoty.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra