HAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSchüco International Polska logoLobos Nieruchomości logoCHB14 logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTERBIURO logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDorbud S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPartner Capital Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoGTV Lighting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Buma Factory wykona nową elewację Warszawy Centralnej

Warszawa Centralna - wizualizacja nowej elewacji
Warszawa Centralna - wizualizacja nowej elewacji
Spółka PKP podpisała kontrakt z wykonawcą, który wymieni szklaną elewację na dworcu Warszawa Centralna. Inwestycję przeprowadzi przedsiębiorstwo Buma Factory 1 Sp. z o.o.

Prace prowadzone przez spółkę należącą do Grupy Buma będą realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przygotowaniem projektu wykonawczego, a następnie rozpocznie prace budowlane.

 

Podczas wymiany szklanej elewacji zastosowane zostaną materiały o znacznie lepszych parametrach izolacyjności cieplnej. Pozwoli to na lepsze utrzymanie ciepła na dworcu w okresie zimowym, a tym samym na zwiększenie komfortu podróżnych korzystających z obiektu. Zmaleją również koszty utrzymania budynku – komentuje Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA.

 

Podczas prac zostanie wygrodzona część chodnika wzdłuż elewacji budynku. Prowadzone prace będą wiązały się również z czasowym wyłączeniem poszczególnych fragmentów hali głównej oraz z wyłączeniem z użytku przedsionków przed drzwiami wejściowymi do dworca w hali głównej. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2015 r. Jej koszt wyniesie ok. 8,4 mln zł i zostanie pokryty ze środków budżetu państwa oraz środków własnych PKP SA.

 

Wymiana szklanej elewacji stanowi jeden z kilku projektów, które PKP realizuje w celu ocieplenia Dworca Centralnego. W marcu br. zakończyły się prace związane z izolacją termiczną stropodachu, a jeszcze w tym roku w hali głównej zamontowany zostanie system ogrzewania.

 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra