Buma Factory wykona nową elewację Warszawy Centralnej

Warszawa Centralna - wizualizacja nowej elewacji
Warszawa Centralna - wizualizacja nowej elewacji
Spółka PKP podpisała kontrakt z wykonawcą, który wymieni szklaną elewację na dworcu Warszawa Centralna. Inwestycję przeprowadzi przedsiębiorstwo Buma Factory 1 Sp. z o.o.

Prace prowadzone przez spółkę należącą do Grupy Buma będą realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przygotowaniem projektu wykonawczego, a następnie rozpocznie prace budowlane.

 

Podczas wymiany szklanej elewacji zastosowane zostaną materiały o znacznie lepszych parametrach izolacyjności cieplnej. Pozwoli to na lepsze utrzymanie ciepła na dworcu w okresie zimowym, a tym samym na zwiększenie komfortu podróżnych korzystających z obiektu. Zmaleją również koszty utrzymania budynku – komentuje Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA.

 

Podczas prac zostanie wygrodzona część chodnika wzdłuż elewacji budynku. Prowadzone prace będą wiązały się również z czasowym wyłączeniem poszczególnych fragmentów hali głównej oraz z wyłączeniem z użytku przedsionków przed drzwiami wejściowymi do dworca w hali głównej. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2015 r. Jej koszt wyniesie ok. 8,4 mln zł i zostanie pokryty ze środków budżetu państwa oraz środków własnych PKP SA.

 

Wymiana szklanej elewacji stanowi jeden z kilku projektów, które PKP realizuje w celu ocieplenia Dworca Centralnego. W marcu br. zakończyły się prace związane z izolacją termiczną stropodachu, a jeszcze w tym roku w hali głównej zamontowany zostanie system ogrzewania.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz