WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoPorto Office A Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoBusiness House logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoGTV Lighting logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoINTERBIURO logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLC Corp S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Koło Wrocławia szykuje się potężna inwestycja

Panorama Wrocławia
Panorama Wrocławia
Firma Mondelēz International planuje zainwestować ok. 15 mln USD w nowe Centrum Badań i Rozwoju w rejonie Wrocławia. W ciągu 2-3 lat powstaną tam nowoczesne powierzchnie biurowe i laboratoryjne.

Producent branży spożywczej, firma Mondelez International poinformował o planach budowy strategicznego Centrum Badań i Rozwoju nieopodal Wrocławia. Wrocław to idealna lokalizacja, a tutejsze renomowane, uczelnie techniczne edukują wysokiej klasy specjalistów, których chcielibyśmy pozyskać do nowego Centrum. Wrocław znajduje się blisko innych strategicznych rynków firmy w Europie Środkowej, a międzynarodowe lotnisko i infrastruktura drogowa zapewniają dogodne połączenia. Miasto jest także atrakcyjnym miejscem zarówno dla jego mieszkańców, jak i przedsiębiorców, gdzie władze lokalne wspierają inwestycje. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy Centrum, które będzie idealnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla zespołu, który go zbuduje – komentuje Rob Hargrove, wiceprezes Zarządu ds. Badań, Rozwoju i Jakości w Mondelēz International.

 

Dotychczas koncern nie ujawnia, gdzie dokładnie będzie zlokalizowane Centrum Badań i Rozwoju. Wiadomo jednak, że znajdzie się ono w rejonie Wrocławia. Nieoficjalne źródła wskazują na Bielany Wrocławskie. Decyzja Mondelez International o otwarciu globalnego Centrum Badań i Rozwoju w rejonie Wrocławia to doskonała informacja, potwierdzająca że Aglomeracja Wrocławska jest postrzegana przez międzynarodowe i polskie firmy nie tylko jako dobra lokalizacja dla zakładów produkcyjnych, ale również dysponująca wysoko wykwalifikowanymi inżynierami i znaczącym potencjałem akademickim. Przedsiębiorcy działający w naszym regionie nie tylko wytwarzają, ale także projektują i rozwijają tu swoje produkty i usługi. Przekłada się to na ciągle rosnącą ilość miejsc pracy, dających bardzo dobre perspektywy rozwoju zawodowego. Cieszy nas także ciągły rozwój zakładu, działającego od wielu lat w Bielanach Wrocławskich, którego znaczenie rośnie, także po wejściu w struktury Mondelez International, co nastąpiło w 2013 roku – podkreśla Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu ARAW SA we Wrocławiu.

 

Nowe centrum dostarczy koncernowi przede wszystkim przestrzeni biurowej, choć znajdą się w nim także laboratoria wyposażone w nowoczesne sprzęty. Zgodnie z informacjami podanymi przez koncern, w Centrum Badań i Rozwoju będą realizowane badania dotyczące znanych marek słodyczy ( Milka, belVita czy Oreo), w tym jakości, opakowań, analizy preferencji i oczekiwań klientów oraz zgodności wyborów z wymaganiami prawnymi. W Polsce mamy 7 fabryk, a każda z nich  jest aktywnym członkiem lokalnych społeczności, wśród których działamy. Plan zlokalizowania jednego z najbardziej strategicznych Centrów Badań i Rozwoju spółki w Polsce potwierdza, jak ważnym jesteśmy rynkiem dla Mondelēz International – mówi Zoltán Novák, dyr. generalny Mondelēz International w Polsce.

 

Centrum warte 15 mln USD wzbogaci Dolny Śląsk o ponad 125 miejsc pracy. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 2-3 lat.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra