Tétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoRIS Kotes logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoBusiness House logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGTV Lighting logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Postępy na budowie OVO Wrocław – podłogi są już gotowe

Trwają prace na OVO Wrocław
OVO Wrocław
W realizowanej przez Wings Properties luksusowej inwestycji we Wrocławiu zostały już zabetonowane wszystkie podłogi – od kondygnacji podziemnych aż po szóste piętro. Obecnie trwają prace wewnątrz i na elewacji.

Na placu budowy OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 300 osób. Betonowa konstrukcja wielofunkcyjnego kompleksu jest już niemal gotowa. Pozostało już tylko dokończyć budowę dachu, który jest gotowy w ok. 70 proc.

 

Równolegle do prac na najwyższym piętrze postępują roboty na niższych poziomach. Na kondygnacjach podziemnych gotowe są ściany działowe, trwa montaż instalacji i postępują prace wykończeniowe. Podobnie jest na parterze, z kolei na pierwszym piętrze, gdzie mieścić się będą pokoje hotelu DoubleTree by Hilton, murarze wznoszą ściany działowe, a także montują stolarkę okienną. W środku budowy wykonane zostały dwa pokoje wzorcowe, które mogłyby przyjąć gości. Na piętrach mieszkalnych – czwartym, piątym i szóstym – również powstają ściany działowe oraz posadzki. Prowadzimy też prace przy elewacji budynku. Powstaje podkonstrukcja dla corianu, który ozdobi OVO Wrocław i nada mu charakterystyczny, zaokrąglony kształt. Podkonstrukcja jest gotowa w 50 proc. – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

 

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design & build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Elewacja projektu zostanie wykonana z corianu – plastycznego materiału umożliwiającego nadanie budynkowi opływowej formy. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu kompleks OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

 

Dziewięciokondygnacyjny kompleks osiągnie wysokość 25 metrów nad ziemią i połączy w sobie wiele funkcji: apartamenty, penthouse'y, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz hotel. Projekt budynku został przygotowany przez pracownię Gottesman–Szmelcman Architecture, a jego inwestorem jest spółka Wings Properties, wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

 


0.0
Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra