DEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoGłówka Pracuje logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSpectra Development logoKwiaty dla biura logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoCity Office logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoCity Space logoLobos Nieruchomości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoGhelamco Poland logoCHB14 logoGTV Lighting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Postępy na budowie OVO Wrocław – podłogi są już gotowe

Trwają prace na OVO Wrocław
OVO Wrocław
W realizowanej przez Wings Properties luksusowej inwestycji we Wrocławiu zostały już zabetonowane wszystkie podłogi – od kondygnacji podziemnych aż po szóste piętro. Obecnie trwają prace wewnątrz i na elewacji.

Na placu budowy OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 300 osób. Betonowa konstrukcja wielofunkcyjnego kompleksu jest już niemal gotowa. Pozostało już tylko dokończyć budowę dachu, który jest gotowy w ok. 70 proc.

 

Równolegle do prac na najwyższym piętrze postępują roboty na niższych poziomach. Na kondygnacjach podziemnych gotowe są ściany działowe, trwa montaż instalacji i postępują prace wykończeniowe. Podobnie jest na parterze, z kolei na pierwszym piętrze, gdzie mieścić się będą pokoje hotelu DoubleTree by Hilton, murarze wznoszą ściany działowe, a także montują stolarkę okienną. W środku budowy wykonane zostały dwa pokoje wzorcowe, które mogłyby przyjąć gości. Na piętrach mieszkalnych – czwartym, piątym i szóstym – również powstają ściany działowe oraz posadzki. Prowadzimy też prace przy elewacji budynku. Powstaje podkonstrukcja dla corianu, który ozdobi OVO Wrocław i nada mu charakterystyczny, zaokrąglony kształt. Podkonstrukcja jest gotowa w 50 proc. – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

 

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design & build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Elewacja projektu zostanie wykonana z corianu – plastycznego materiału umożliwiającego nadanie budynkowi opływowej formy. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu kompleks OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

 

Dziewięciokondygnacyjny kompleks osiągnie wysokość 25 metrów nad ziemią i połączy w sobie wiele funkcji: apartamenty, penthouse'y, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz hotel. Projekt budynku został przygotowany przez pracownię Gottesman–Szmelcman Architecture, a jego inwestorem jest spółka Wings Properties, wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

 

Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
mantra