Echo Investment logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKwiaty dla biura logoTorus logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFYI Commercial Consulting logoDorbud S.A. logoCHB14 logoAluprof S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoPartner Capital Group logoLobos Nieruchomości logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Postępy na budowie OVO Wrocław – podłogi są już gotowe

Trwają prace na OVO Wrocław
OVO Wrocław
W realizowanej przez Wings Properties luksusowej inwestycji we Wrocławiu zostały już zabetonowane wszystkie podłogi – od kondygnacji podziemnych aż po szóste piętro. Obecnie trwają prace wewnątrz i na elewacji.

Na placu budowy OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 300 osób. Betonowa konstrukcja wielofunkcyjnego kompleksu jest już niemal gotowa. Pozostało już tylko dokończyć budowę dachu, który jest gotowy w ok. 70 proc.

 

Równolegle do prac na najwyższym piętrze postępują roboty na niższych poziomach. Na kondygnacjach podziemnych gotowe są ściany działowe, trwa montaż instalacji i postępują prace wykończeniowe. Podobnie jest na parterze, z kolei na pierwszym piętrze, gdzie mieścić się będą pokoje hotelu DoubleTree by Hilton, murarze wznoszą ściany działowe, a także montują stolarkę okienną. W środku budowy wykonane zostały dwa pokoje wzorcowe, które mogłyby przyjąć gości. Na piętrach mieszkalnych – czwartym, piątym i szóstym – również powstają ściany działowe oraz posadzki. Prowadzimy też prace przy elewacji budynku. Powstaje podkonstrukcja dla corianu, który ozdobi OVO Wrocław i nada mu charakterystyczny, zaokrąglony kształt. Podkonstrukcja jest gotowa w 50 proc. – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

 

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design & build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Elewacja projektu zostanie wykonana z corianu – plastycznego materiału umożliwiającego nadanie budynkowi opływowej formy. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu kompleks OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

 

Dziewięciokondygnacyjny kompleks osiągnie wysokość 25 metrów nad ziemią i połączy w sobie wiele funkcji: apartamenty, penthouse'y, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz hotel. Projekt budynku został przygotowany przez pracownię Gottesman–Szmelcman Architecture, a jego inwestorem jest spółka Wings Properties, wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

 

Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra