City Space logoFYI Commercial Consulting logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoLC Corp S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArchicom logoGTV Lighting logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Postępy na budowie OVO Wrocław – podłogi są już gotowe

Trwają prace na OVO Wrocław
OVO Wrocław
W realizowanej przez Wings Properties luksusowej inwestycji we Wrocławiu zostały już zabetonowane wszystkie podłogi – od kondygnacji podziemnych aż po szóste piętro. Obecnie trwają prace wewnątrz i na elewacji.

Na placu budowy OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 300 osób. Betonowa konstrukcja wielofunkcyjnego kompleksu jest już niemal gotowa. Pozostało już tylko dokończyć budowę dachu, który jest gotowy w ok. 70 proc.

 

Równolegle do prac na najwyższym piętrze postępują roboty na niższych poziomach. Na kondygnacjach podziemnych gotowe są ściany działowe, trwa montaż instalacji i postępują prace wykończeniowe. Podobnie jest na parterze, z kolei na pierwszym piętrze, gdzie mieścić się będą pokoje hotelu DoubleTree by Hilton, murarze wznoszą ściany działowe, a także montują stolarkę okienną. W środku budowy wykonane zostały dwa pokoje wzorcowe, które mogłyby przyjąć gości. Na piętrach mieszkalnych – czwartym, piątym i szóstym – również powstają ściany działowe oraz posadzki. Prowadzimy też prace przy elewacji budynku. Powstaje podkonstrukcja dla corianu, który ozdobi OVO Wrocław i nada mu charakterystyczny, zaokrąglony kształt. Podkonstrukcja jest gotowa w 50 proc. – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

 

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design & build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Elewacja projektu zostanie wykonana z corianu – plastycznego materiału umożliwiającego nadanie budynkowi opływowej formy. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu kompleks OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

 

Dziewięciokondygnacyjny kompleks osiągnie wysokość 25 metrów nad ziemią i połączy w sobie wiele funkcji: apartamenty, penthouse'y, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz hotel. Projekt budynku został przygotowany przez pracownię Gottesman–Szmelcman Architecture, a jego inwestorem jest spółka Wings Properties, wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

 


0.0
Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra