INTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wzrost wynajętej powierzchni za Oceanem

W ostatnim kwartale 2010 r. zwiększyła się powierzchnia zajętych biur w Stanach Zjednoczonych. Stało się tak pierwszy raz od 3 lat.

Jak podaje Home Broker Daily, w ostatnim kwartale 2010 r. zwiększyła się powierzchnia zajętych biur w Stanach Zjednoczonych. Stało się tak pierwszy raz od 3 lat. Wynajęta powierzchnia zwiększyła się o 232 tys. m kw. w porównaniu z 14 mln m kw. ubytku rok wcześniej.

Na tym samym poziomie co kwartał wcześniej pozostał jednak odsetek niewynajętych powierzchni. Wyniósł 17,6 proc.. Rok wcześniej było to 17 proc.. Efektywne ceny wynajmu biur pozostają pod presją. W IV kwartale zmniejszyły się do 22,09 USD za stopę kwadratową (blisko 0,1 m kw.) z 22,43 USD rok wcześniej, ale w porównaniu z III kwartałem były nieco wyższe (22,04 USD). Ceny wywoławcze spadły do 27,53 USD z 27,79 USD rok wcześniej. W skali kwartału wzrosły (z 27,5 USD).

W listopadzie w Wielkiej Brytanii przyznano 48 tys. kredytów hipotecznych. To wielkość bliska 8-miesięcznemu minimum. Oczekiwania były jednak niższe. Wartość przyznanych kredytów hipotecznych wyniosła 11,5 mld funtów. Natomiast wartość portfela kredytów hipotecznych zwiększyła się o 788 mln funtów.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra