City Space logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoTétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Inwestycje, które chcą wspierać banki

Polska jest określana jako najlepsze miejsce do finansowania projektów deweloperskich.

Firma doradcza KPMG przeprowadziła badania ankietowe wśród 50 największych banków Europy Środkowo–Wschodniej. Wyniki raportu KPMG „CEE Property Lending Barometr 2010”, wskazują, że Polska jest określana jako najlepsze miejsce do finansowania projektów deweloperskich. Potwierdzają to też wyniki Property Finance Sentiment Index, pokazujące stopień pozytywnego nastawienia banków do finansowania projektów z zakresu rynku nieruchomości. Wskaźnik dla Polski wynosi 1,83 w 10-stopniowej skali (w tym im indeks niższy, tym większa jest skłonność banków do finansowania projektów). Dla porównania w krajach bałtyckich wskaźnik wynosi 5,43, a w Rumunii 7,50.

W Chorwacji i na Słowacji, a także w krajach bałtyckich, banki szczególnie wspierają nieruchomości przemysłowe i logistyczne. W Polsce i w Rumunii największe szanse na pozyskanie źródeł finansowania mają nieruchomości biurowe. Na Węgrzech i w Bułgarii - budownictwo mieszkaniowe. Z kolei najmniej preferowanym przez banki jest sektor hotelowy.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra