INTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoArchicom logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Warszawskie nieruchomości biurowe

Na rynku nieruchomości biurowych w stolicy od ponad pół roku można obserwować wyraźny trend wzrostowy.

Na rynku nieruchomości biurowych w stolicy od ponad pół roku można obserwować wyraźny trend wzrostowy.

Wynajmujemy tanio I to w relatywnie dobrym standardzie. Dotyczy to zarówno małych jak i dużych powierzchni biurowych. Nie można jednak mówić o przełomowym wzroście mając na uwadze chociażby sytuację z okresu 2007/2008.

Nie da się ukryć, że Polska z ogólnoświatowego kryzysu wyszła obronna ręką, co bezpośrednio wpłynęło na zwiększenie liczby inwestycji. Wystarczy spojrzeć na prognozy dla rynku pracy w Warszawie, które zakładają spadek bezrobocia z 7,4 proc. na koniec br. do 4,6 proc. w 2012 r.

Jak pokazują statystyki BankierPress, wielkość umowy najmu wynosi średnio 700 m kw. i zdecydowanie dominuje wynajem mniejszych powierzchni. Miejscem, w których biur brakuje jest ścisłe centrum, gdzie popyt zdecydowanie przewyższa podaż. W stolicy bowiem liczy się przede wszystkim prestiż, stąd też największych zainteresowaniem cieszą się: Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży i Nowy Świat. Czynsze wahają się tam w granicach 23 euro za m kw. miesięcznie.

Najwyższy popyt odnotowują pomieszczenia biurowe, których czynsz wynosi ok. 14-15 euro za m kw. miesięcznie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też parki biznesowe jak np. Poleczki Bussines Park czy Bussines Garden.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra