Inter-bud Fabryczna - duży

Warszawskie nieruchomości biurowe

Na rynku nieruchomości biurowych w stolicy od ponad pół roku można obserwować wyraźny trend wzrostowy.

Na rynku nieruchomości biurowych w stolicy od ponad pół roku można obserwować wyraźny trend wzrostowy.

Wynajmujemy tanio I to w relatywnie dobrym standardzie. Dotyczy to zarówno małych jak i dużych powierzchni biurowych. Nie można jednak mówić o przełomowym wzroście mając na uwadze chociażby sytuację z okresu 2007/2008.

Nie da się ukryć, że Polska z ogólnoświatowego kryzysu wyszła obronna ręką, co bezpośrednio wpłynęło na zwiększenie liczby inwestycji. Wystarczy spojrzeć na prognozy dla rynku pracy w Warszawie, które zakładają spadek bezrobocia z 7,4 proc. na koniec br. do 4,6 proc. w 2012 r.

Jak pokazują statystyki BankierPress, wielkość umowy najmu wynosi średnio 700 m kw. i zdecydowanie dominuje wynajem mniejszych powierzchni. Miejscem, w których biur brakuje jest ścisłe centrum, gdzie popyt zdecydowanie przewyższa podaż. W stolicy bowiem liczy się przede wszystkim prestiż, stąd też największych zainteresowaniem cieszą się: Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży i Nowy Świat. Czynsze wahają się tam w granicach 23 euro za m kw. miesięcznie.

Najwyższy popyt odnotowują pomieszczenia biurowe, których czynsz wynosi ok. 14-15 euro za m kw. miesięcznie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też parki biznesowe jak np. Poleczki Bussines Park czy Bussines Garden.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra