Archicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoTétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoKontor logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kolejne etapy wrocławskich Promenad zbuduje firma z Hiszpanii

Promenady ZITA - część Promenad Wrocławskich
Promenady ZITA - część Promenad Wrocławskich
Spółka zależna od Vantage Development, odpowiedzialna za realizację Promenad Wrocławskich podpisała trzy umowy z generalnym wykonawcą IV, V i VI etapu inwestycji.

Za roboty budowlane i generalne wykonawstwo kolejnych etapów inwestycji realizowanej przez Vantage Development we Wrocławiu będzie odpowiadało hiszpańskie przedsiębiorstwo Aldesa Construcciones SA. Łączna wartość trzech podpisanych z nim umów wynosi 115,79 mln zł netto.

 

Ten duży kontrakt, który zawarliśmy z jedną z dziesięciu największych firm budowlanych w Hiszpanii jest kolejnym dowodem na to, że poszerzamy pakiet firm, które z nami współpracują. Podobnie jak przy projekcie budowy mieszkań przy ulicy Konstruktorskiej 9 w Warszawie, którego głównym wykonawcą został na początku tego roku Karmar SA – przy wyborze firmy Aldesa wzięliśmy pod uwagę jej doświadczenie oraz dopasowanie się do naszych oczekiwań w zakresie rozwiązań produktowych – komentuje Roman Meysner Członek Zarządu Vantage Development SA. Aldesa zaoferowała nam korzystną długoterminową formę współpracy w zakresie budowy ok. 750 mieszkań i apartamentów – dodaje Roman Meysner.

 

Siedziba główna spółki Aldesa znajduje się w Madrycie. Firma posiada sieć oddziałów w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji. W Polsce obecna jest od 2007 r., prowadząc prace na terenie całego kraju jako generalny wykonawca obiektów w sektorze przemysłowym, energii odnawialnej, budownictwie kubaturowym oraz infrastrukturze drogowej.

 

Promenady Wrocławskie zajmują 20-hektarowy obszar zlokalizowany nad Odrą, jedynie 20 min pieszo od Rynku. Kompleks stanowi wielofunkcyjną, nowoczesną dzielnicę złożoną z kilku etapów. Obecnie dobiegają końca prace przy budowie trzeciego etapu. Całość zostanie ukończona w III kwartale br. Lokalizacja nowej dzielnicy nad Odrą wpisuje się w program rozwoju miasta. Integralną częścią tego pomysłu jest zrealizowanie przez Vantage Development infrastruktury rekreacyjnej zlokalizowanej nad samą rzeką (np. promenada sportowa). To tu wymagający Wrocławianie znajdą idealne miejsce do zamieszkania, pracy i rekreacji – dodaje Roman Meysner.

 

Multifunkcjonalność dzielnicy stanowi odpowiedź na wyzwania nowoczesnego miejskiego stylu życia. Na terenie należącym do Vantage Development powstaną wyodrębnione strefy – mieszkaniowo-usługowa i biurowa. Pomiędzy zabudowaniami powstanie zielona przestrzeń idealną do rekreacji i wypoczynku. Przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się bliskością promenady, usytuowanej wzdłuż Kanału Miejskiego rzeki Odry oraz zrewitalizowanym nabrzeżem i deptakiem z restauracjami i kawiarenkami. Dodatkowym atutem jest uruchomiona już na terenie inwestycji stacja rowerowa Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

 

Vantage Development jest jedną z wiodących polskich spółek deweloperskich. Firma, koncentrując swoje działania na rynku wrocławskim, systematycznie poszerza działalność w innych polskich miastach. Dominującym segmentem działalności spółki jest sprzedaż mieszkań, jednak część jej aktywności stanowią również projekty komercyjne, zarówno biurowe, jak i handlowe. Vantage Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Od 2012 roku akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra