bcb wrzesień 2020

EKO SPEKTRUM Tower otrzymało certyfikat BREEAM

Lobby w biurowcu SPEKTRUM Tower
SPEKTRUM Tower - wizualizacja
Biurowiec SPEKTRUM Tower został wyróżniony certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie Very Good.

Otrzymany certyfikat potwierdza, że gruntownie zmodernizowany biurowiec SPEKTRUM Tower jest przyjazny środowisku pod względem jakości środowiska wewnętrznego, dostępności komunikacyjnej, efektywności energetycznej, stosowanych materiałów i konstrukcji, zarządzania eksploatacją i realizacją oraz gospodarki wodnej i zarządzania odpadami.

 

Komentując sukces osiągnięcia przez SPEKTRUM Tower certyfikatu BREEAM, należy wspomnieć o unikalnych cechach tego projektu. W odróżnieniu od innych nowo wybudowanych  inwestycji z certyfikatem środowiskowym, SPEKTRUM Tower jest przykładem głębokiej modernizacji budynku, czyli poprawy  jakości już istniejącej substancji budowlanej. Z punktu widzenia zrównoważonego projektowania, wprowadzone zmiany obejmują poprawę eksploatacji budynku, redukcję zużycia energii i gospodarowania wodą – wyjaśnia dr inż. arch. Jan Cieśla, prowadzący zespół ds. zrównoważonego budownictwa w BuroHappold Engineering.

 

Przyznany certyfikat BREEAM świadczy o tym, iż budynek jest rzeczywiście przyjazny - zarówno dla środowiska, jak i dla pracujących w nim osób. Z pewnością otrzymany atest będzie stanowił kolejną zachętę dla potencjalnych najemców i inwestorów. Ekologiczny charakter biurowca nie wynika tylko ze spełniania norm środowiskowych, ale również z innych ważnych elementów: realnych udogodnień dla rowerzystów czy też zielonych tarasów - znajdujących się na 4, 5, 10, 25 oraz 28 piętrze biurowca. Planujemy także kolejne rozwiązania, wspierające prowadzenie zdrowego trybu życia, w postaci odpowiednio dobranych usług znajdujących się w SPEKTRUM Tower. Pozyskaliśmy już jako najemców: klub fitness oraz placówkę medyczną – komentuje Katarzyna Parkot z WX Management Services sp. z o.o.

 

SPEKTRUM Tower jest 122-metrowym nowoczesnym budynkiem z ponad 28 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia, rozlokowanej na 28 piętrach. Biurowiec znajduje się przy ul. Twardej 18 w Warszawie. Lokalizacja ta zapewnia łatwy dojazd wszystkimi środkami transportu publicznego. Użytkownicy biurowca będą mieli do dyspozycji 314 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.


0.0
Napisz pierwszy komentarz