INTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoCHB14 logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSchüco International Polska logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKwiaty dla biura logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoBusiness House logoOnyx Business Point logoPorto Office B Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Office logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO W Lublinie powstanie nowoczesne centrum biurowe

SOUL - wizualizacja
SOUL - wizualizacja biurowców
SOUL, kompleks biurowo-usługowy firmy KEMEA INVEST dostarczy Lublinowi 47 500 mkw. powierzchni całkowitej. Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

KEMEA INVEST poinformowała o planach związanych z budową inwestycji biurowo-usługowej – kompleksu SOUL w Lublinie. Obecnie trwa etap wyboru generalnego wykonawcy obiektu, prace budowlane powinny ruszyć jeszcze w 2015 r., a ich zakończenie nastąpi za 2 lata. Wówczas lubelski rynek nieruchomości komercyjnych wzbogaci się o 47 500 mkw. powierzchni całkowitej, w tym 22 000 mkw. powierzchni najmu brutto.

 

Projekt architektoniczny przygotowany przez pracownię JEMS Architekci zakłada wybudowanie dwóch nowoczesnych, siedmiokondygnacyjnych budynków SOUL North i SOUL South. W obiektach znajdzie się trzypoziomowy parking podziemny, a w przestrzeni pomiędzy nimi – publiczny plac z zielenią i kafejkami. Projekt SOUL tworzy własne indywidualne miejsce. Architektura podkreśla jego indywidualność. To miejsce to zielony dziedziniec wraz z otaczającymi go lokalami gastronomicznymi, sklepami i usługami, przestrzeniami ekspozycyjnymi wewnątrz i na zewnątrz, a także z całym systemem cyrkulacji w budynkach, których hole przylegają do dziedzińca. Całość działać ma jako przestrzeń sprzyjająca kontaktom i integracji – opowiada Jerzy Szczepanik-Dzikowski, jeden z założycieli pracowni JEMS Architekci.

 

Centralną częścią kompleksu jest dwupoziomowy skwer z dużą ilością zieleni i kawiarniami. To idealne miejsce spotkań pracujących tu ludzi. Tu będą wymieniać poglądy i kreatywne pomysły. Chcieliśmy stworzyć coś na kształt amerykańskiego kampusu Apple’a, w którym przestrzeń między budynkami w sposób naturalny stanowi świetne miejsce na inspirujące dyskusje pracowników. Ale skwer chcemy też oddać mieszkańcom Lublina jako ogólnodostępną przestrzeń publiczną. Mamy wizję, aby odbywały się tam różne wydarzenia artystyczne – mówi Edward Kostrubiec, prezes zarządu KEMEA INVEST.

 

Spośród nowoczesnych technologii zapewniających wysoki komfort pracownikom, inwestor przewiduje m.in. osiem szybkobieżnych wind, system regulacji powierza i temperatury, żaluzje przeciwsłoneczne, oświetlenie strefowe, dwa niezależnie źródła energii, a także systemy oszczędzające energię i segregujące odpady. Zastosowane rozwiązania pozwalają na certyfikację obiektów w systemie BREEAM na ocenę Excellent.

 

Zamierzeniem dewelopera jest, by najemcami obiektu w pierwszej kolejności były firmy z branż kreatywnych: (IT, designu, start-upy), a także sektor BPO. To kolejna inwestycja wzmacniająca potencjał Lublina na drodze do stania się zapleczem biznesowym Polski Wschodniej. Takie nowoczesne powierzchnie biurowe budują przewagę konkurencyjną naszego miasta i stymulują powstawanie nowych miejsc pracy. Wysokiej jakości i korzystne cenowo obiekty dają możliwość rozwoju już istniejących przedsiębiorstw, a z uwagi na atrakcyjne ceny najmu przyciągają także nowe firmy, w tym zagraniczne  – uważa Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Za komercjalizację kompleksu odpowiada firma Cushman & Wakefield. Cieszymy się, że możemy wspierać projekt SOUL, który od początku planowany jest z wielką dbałością o jakość i detale. Podzielamy wizję i wiarę inwestora w rozwój Lublina jako atrakcyjnego miejsca dla branż BPO/SSC i IT. Jestem przekonany, że SOUL stanie się jednym z najlepszych budynków biurowych w Polsce, co na pewno zostanie docenione przez najemców zarówno z Lublina, jak i tych decydujących się na otwarcie swoich siedzib w tym mieście. Głównym założeniem projektu SOUL jest stworzenie komfortowych  warunków pracy w przyjaznym otoczeniu. To kluczowy aspekt analizowany przez najemców podczas podejmowania decyzji o wyborze budynku – komentuje Krzysztof Misiak, partner, kierownik sekcji ds. miast regionalnych w dziale powierzchni biurowych firmy Cushman & Wakefield.

 

Inwestycja powstanie w sąsiedztwie skrzyżowania al. Smorawińskiego i ul. Szeligowskiego, w miejscu dobrze skomunikowanym z centrum miasta, dworcami PKP i PKS, północną obwodnicą miasta, a także lotniskiem (15 km). Do budynku prowadzi kilka linii autobusowych, a w planach jest budowa połączenia trolejbusowego.

 

Tagi: SOUL
Napisz pierwszy komentarz
mantra