PRO-INVEST S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBusiness House logoSpectra Development logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCHB14 logoPartner Capital Group logoGhelamco Poland logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoLobos Nieruchomości logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Oceń kondycję firmy z Ministerstwem Gospodarki

Od 22 lipca, za pomocą dostępnego online narzędzia przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki, przedsiębiorcy mogą wykonać analizę kondycji swojej firmy.

Dostępne na stronie internetowej autodiagnoza.parp.gov.pl narzędzie pomoże przedsiębiorcom dokonać samodzielnej diagnozy kondycji przedsiębiorstwa i odpowiednio wcześniej dostrzec ewentualne problemy w jego prowadzeniu, w tym m.in. zagrożenie niewypłacalnością. Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, wczesne wykrycie zagrożeń umożliwi podjęcie działań restrukturyzacyjnych, które w konsekwencji pomogą uratować firmę przed problemami, a nawet upadłością.

 

Każdy przedsiębiorca po wejściu na stronę internetową i zarejestrowaniu się na niej, może przeprowadzić badanie, które polega na wpisaniu w dostępnym formularzu wybranych informacji z własnego sprawozdania finansowego. Na podstawie danych system automatycznie dokona analizy, dzięki której przedsiębiorca otrzyma informację, czy jego sytuacja finansowa jest stabilna, czy w jego firmie następują jakieś niekorzystne zmiany, czy w ich następstwie powinien się on obawiać poważniejszych zagrożeń.

 

Pod wskazanym adresem przedsiębiorca może wybrać jedną z dostępnych autodiagnoz: wstępną lub pogłębioną. Pierwsza z nich pokaże wywołujące niepokój obszary finansów w podziale na poszczególne obszary funkcjonowania firmy, z kolei druga pozwoli porównać kondycję przedsiębiorstwa z rynkową konkurencją. Ta opcja będzie dostępna dopiero wtedy, gdy w serwisie będzie zarejestrowana odpowiednia liczba konkurentów z danej branży.

 

Uruchomienie narzędzia stanowi jeden z punktów realizacji zadania zatytułowanego Zapobieganie sytuacjom kryzysowym przedsiębiorstw, wskazanego w Polityce Nowej Szansy – dokumencie sporządzonym przez Ministerstwo Gospodarki. Platforma została przygotowana w ramach Instrumentu Szybkiego Reagowania, projektu pilotażowego realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), skierowanego do przedsiębiorców, którzy doświadczają problemów ekonomicznych, ale nie osiągnęli jeszcze statusu przedsiębiorstwa zagrożonego.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra