Kontor logoGTV Lighting logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoNowy Styl Group logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTERBIURO logoLC Corp S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Oceń kondycję firmy z Ministerstwem Gospodarki

Od 22 lipca, za pomocą dostępnego online narzędzia przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki, przedsiębiorcy mogą wykonać analizę kondycji swojej firmy.

Dostępne na stronie internetowej autodiagnoza.parp.gov.pl narzędzie pomoże przedsiębiorcom dokonać samodzielnej diagnozy kondycji przedsiębiorstwa i odpowiednio wcześniej dostrzec ewentualne problemy w jego prowadzeniu, w tym m.in. zagrożenie niewypłacalnością. Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, wczesne wykrycie zagrożeń umożliwi podjęcie działań restrukturyzacyjnych, które w konsekwencji pomogą uratować firmę przed problemami, a nawet upadłością.

 

Każdy przedsiębiorca po wejściu na stronę internetową i zarejestrowaniu się na niej, może przeprowadzić badanie, które polega na wpisaniu w dostępnym formularzu wybranych informacji z własnego sprawozdania finansowego. Na podstawie danych system automatycznie dokona analizy, dzięki której przedsiębiorca otrzyma informację, czy jego sytuacja finansowa jest stabilna, czy w jego firmie następują jakieś niekorzystne zmiany, czy w ich następstwie powinien się on obawiać poważniejszych zagrożeń.

 

Pod wskazanym adresem przedsiębiorca może wybrać jedną z dostępnych autodiagnoz: wstępną lub pogłębioną. Pierwsza z nich pokaże wywołujące niepokój obszary finansów w podziale na poszczególne obszary funkcjonowania firmy, z kolei druga pozwoli porównać kondycję przedsiębiorstwa z rynkową konkurencją. Ta opcja będzie dostępna dopiero wtedy, gdy w serwisie będzie zarejestrowana odpowiednia liczba konkurentów z danej branży.

 

Uruchomienie narzędzia stanowi jeden z punktów realizacji zadania zatytułowanego Zapobieganie sytuacjom kryzysowym przedsiębiorstw, wskazanego w Polityce Nowej Szansy – dokumencie sporządzonym przez Ministerstwo Gospodarki. Platforma została przygotowana w ramach Instrumentu Szybkiego Reagowania, projektu pilotażowego realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), skierowanego do przedsiębiorców, którzy doświadczają problemów ekonomicznych, ale nie osiągnęli jeszcze statusu przedsiębiorstwa zagrożonego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra