Agrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoTorus logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBREMA Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSchüco International Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSawig Invest Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPartner Capital Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoHexagon logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoTriGranit Corporation logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoNowy Styl Group logoEcophon Saint-Gobain logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoCHB14 logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Oceń kondycję firmy z Ministerstwem Gospodarki

Od 22 lipca, za pomocą dostępnego online narzędzia przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki, przedsiębiorcy mogą wykonać analizę kondycji swojej firmy.

Dostępne na stronie internetowej autodiagnoza.parp.gov.pl narzędzie pomoże przedsiębiorcom dokonać samodzielnej diagnozy kondycji przedsiębiorstwa i odpowiednio wcześniej dostrzec ewentualne problemy w jego prowadzeniu, w tym m.in. zagrożenie niewypłacalnością. Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, wczesne wykrycie zagrożeń umożliwi podjęcie działań restrukturyzacyjnych, które w konsekwencji pomogą uratować firmę przed problemami, a nawet upadłością.

 

Każdy przedsiębiorca po wejściu na stronę internetową i zarejestrowaniu się na niej, może przeprowadzić badanie, które polega na wpisaniu w dostępnym formularzu wybranych informacji z własnego sprawozdania finansowego. Na podstawie danych system automatycznie dokona analizy, dzięki której przedsiębiorca otrzyma informację, czy jego sytuacja finansowa jest stabilna, czy w jego firmie następują jakieś niekorzystne zmiany, czy w ich następstwie powinien się on obawiać poważniejszych zagrożeń.

 

Pod wskazanym adresem przedsiębiorca może wybrać jedną z dostępnych autodiagnoz: wstępną lub pogłębioną. Pierwsza z nich pokaże wywołujące niepokój obszary finansów w podziale na poszczególne obszary funkcjonowania firmy, z kolei druga pozwoli porównać kondycję przedsiębiorstwa z rynkową konkurencją. Ta opcja będzie dostępna dopiero wtedy, gdy w serwisie będzie zarejestrowana odpowiednia liczba konkurentów z danej branży.

 

Uruchomienie narzędzia stanowi jeden z punktów realizacji zadania zatytułowanego Zapobieganie sytuacjom kryzysowym przedsiębiorstw, wskazanego w Polityce Nowej Szansy – dokumencie sporządzonym przez Ministerstwo Gospodarki. Platforma została przygotowana w ramach Instrumentu Szybkiego Reagowania, projektu pilotażowego realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), skierowanego do przedsiębiorców, którzy doświadczają problemów ekonomicznych, ale nie osiągnęli jeszcze statusu przedsiębiorstwa zagrożonego.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra