UNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoKwiaty dla biura logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Grupa Muszkieterów otrzymała certyfikat „Zielone Biuro”

Biurowiec i centrum logistyczne Grupy Muszkieterów w Swadzimiu, fot. Grupa Muszkieterów
Biurowiec i centrum logistyczne Grupy Muszkieterów w Swadzimiu, fot. Grupa Muszkieterów
Nowa siedziba centrali sieci Intermarché i Bricomarché otrzymała certyfikat „Zielone Biuro”.

Biurowiec centrali Grupy Muszkieterów – sieci marketów Intermarché i Bricomarché zlokalizowany w Swadzimiu pod Poznaniem został wyróżniony certyfikatem „Zielone Biuro”, przyznawanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. To kolejne potwierdzenie dbałości Muszkieterów o środowisko naturalne i dowód na to, że realizacja założeń planu zrównoważonego rozwoju przynosi oczekiwane efekty – komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

 

W obiekcie zastosowano wiele rozwiązań i technologii ograniczających negatywny wpływ biurowca na środowisko. Znalazły się w nim m.in. urządzenia ograniczające zużycie energii elektrycznej, takie jak energooszczędny sprzęt biurowy czy instalacja grzewcza z regulatorem pogodowym. Dzięki temu temperatura wewnątrz obiektu kontrolowana jest centralnie tak, aby ograniczać zużycie energii. Wszystkie biura i pomieszczenia socjalne wyposażone zostały w pojemniki do segregacji odpadów, a do utrzymania czystości używane są produkty ulegające biodegradacji. W celu ograniczenia zużycia papieru wprowadzony został elektroniczny system obiegu dokumentów. Dodatkowo wszystkie urządzenia drukujące zaprogramowano na automatyczny druk dwustronny.

 

Przyznanie certyfikatu zbiegło się w czasie z opublikowaniem przez wszystkie międzynarodowe struktury Grupy Muszkieterów pierwszego raportu, podsumowującego działania organizacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Raport Odpowiedzialność wobec naszego ekosystemu opisuje aktywności sieci w zakresie ochrony środowiska naturalnego, wskazuje główne kierunki prowadzonych działań i prezentuje plany na najbliższe lata.

 

Mamy nadzieję, że publikując pierwszy tego typu raport, pokażemy jak ważne dla ekosystemu, są z pozoru mało istotne działania, które mogą podejmować zarówno firmy i instytucje, jak i osoby prywatne – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra