Interbiuro - duży

Firma z branży motoryzacyjnej zwiększa zatrudnienie

GKN Driveline zatrudni około 400 nowych pracowników w powstającym zakładzie w Oleśnicy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

GKN Driveline to firma z brytyjskimi korzeniami, specjalizująca się w produkcji systemów układu napędowego, które dostarczane są dla największych koncernów samochodowych, m.in. Volkswagena, Toyoty, Porsche. Podmiot jest właścicielem 56 zakładów, zatrudniających 22 000 osób. Z powodu wzrostu zamówień, firma czterokrotnie podwyższyła swoje zdolności produkcyjne oraz powierzchnie dedykowane produkcji.

 
Nasze doświadczenia w Polsce są niezwykle pozytywne i potwierdzają przewagę, o której wspomina się mówiąc o waszym kraju – podkreślał Helmuth Rohregger, prezes GKN Driveline Europe. – Mamy tutaj młody i bardzo zmotywowany zespół, który osiągnął niesamowity sukces. Przekształcił zakład z lokalnego dostawcy w prawdziwie nowoczesną, europejską fabrykę. Dzisiaj jest w centrum globalnej strategii koncernu – zapewnia.


W 2012 roku GKN Driveline rozpoczęło działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”, a dwa lata później pozyskało drugie zezwolenie na kolejną inwestycje na tym terenie.     


Firma w 2012 roku zadeklarowała inwestycje rzędu 100 mln złotych i stworzenie 100 miejsc pracy. Do końca marca tego roku zatrudniła ponad 200 nowych pracowników. W zakładzie pracuje obecnie prawie 900 osób. To nie koniec inwestycji. Przed nami realizacja drugiego zezwolenia, kolejna rozbudowa zakładu i następne miejsca pracy – zauważa Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”.


W ciągu 4 lata firma planuje zwiększyć zatrudnienie o 400 osób, w tym o około 20 inżynierów. 

    
Polska wiedzie prym w produkcji zęści i podzespołów samochodowych w Europie.


W tym roku będziemy mieli rekord montażu nowych samochodów. W przyszłym, z nowej fabryki Volkswagena we Wrześni wyjadą dostawcze VW Craftery, do których elementy również wytwarza GKN Driveline. Kiedy rozmawiam z potencjalnymi inwestorami podaję takie firmy za przykład. Podkreślam, że w odległości nie większej niż 150 kilometrów produkowane są niemal wszystkie podzespoły. To jest ważny argument w negocjacjach – mówił Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra