Lobos Nieruchomości logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoOmnitech Sp. z o.o. logoCHB14 logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoCity Office logoCity Space logoKwiaty dla biura logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSpectra Development logoPRO-INVEST S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Kompleks Dominikański został ukończony

Kompleks Dominikański
Budynek B wrocławskiego kompleksu biurowego otrzymał ostateczne pozwolenie na użytkowanie. Obecnie przeprowadzane są prace dotyczące wykończeń powierzchni wynajętych przez najemców.

Dominikański to już czwarty obiekt biurowych firmy Skanska we  Wrocławiu. Prace związane z budową kompleksu trwały przeszło dwa lata. W maju br. oddany do użytku został budynek A wraz z zrewitalizowanym, XVIII wiecznym Pałacem Oppersdorfów, czyli obiektem C. Całkowita powierzchnia najmu, którą oferuje cały kompleks to 40 000 mkw., z czego ponad połowę znajduję się w nowo powstałym budynku B.

 

Wrocław był pierwszym rynkiem regionalnym, w którym zaczęliśmy realizować nasze projekty, a kompleks Dominikański jest dowodem na to, że stolica Dolnego Śląska jest wciąż miejscem, w którym warto inwestować. Miasto pozostaje bardzo atrakcyjnym punktem na mapie Polski, przede wszystkim dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Dowodem na to jest fakt, że jedna z największych umów najmu w 2014 roku, została podpisana właśnie w Dominikańskim. Duże zainteresowanie inwestycją ze strony naszych klientów pozwala nam z optymizmem planować kolejne projekty we Wrocławiu - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Dominikański znajduje się w samym sercu Wrocławia, przy skrzyżowaniu ul. Oławskiej oraz Piotra Skargi i Wierzbowej. Obiekt uzyskał precertyfikat w systemie LEED na poziomie Gold oraz posiada udogodnienia dedykowane ekologicznym środkom transportu, takie jak stacje dla rowerów, szatnie i prysznice dla rowerzystów oraz punkty ładowania aut elektrycznych.   

 

Kompleks Dominikański posiada obszerne patio, a także liczne punkty usługowe. W obecnej chwili obiekt jest już wynajęty w ponad 70 proc. Największym najemcą kompleksu jest firma HP Global Business Center, która zajmuje 16 400 mkw. Przeprowadzi się ona do nowej siedziby w listopadzie br. 

 

Za projekt Dominikański odpowiedzialna jest pracowania architektoniczna  medusa group. Generalny wykonawca to Skanska S.A., natomiast za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.  

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra