Schüco International Polska logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoCHB14 logoSawig Invest Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTriGranit Corporation logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoHexagon logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoPartner Capital Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPRO-INVEST S.A. logoALLCON INVESTMENT logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBusiness House logoEcho Investment logoLobos Nieruchomości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Kompleks Dominikański został ukończony

Kompleks Dominikański
Budynek B wrocławskiego kompleksu biurowego otrzymał ostateczne pozwolenie na użytkowanie. Obecnie przeprowadzane są prace dotyczące wykończeń powierzchni wynajętych przez najemców.

Dominikański to już czwarty obiekt biurowych firmy Skanska we  Wrocławiu. Prace związane z budową kompleksu trwały przeszło dwa lata. W maju br. oddany do użytku został budynek A wraz z zrewitalizowanym, XVIII wiecznym Pałacem Oppersdorfów, czyli obiektem C. Całkowita powierzchnia najmu, którą oferuje cały kompleks to 40 000 mkw., z czego ponad połowę znajduję się w nowo powstałym budynku B.

 

Wrocław był pierwszym rynkiem regionalnym, w którym zaczęliśmy realizować nasze projekty, a kompleks Dominikański jest dowodem na to, że stolica Dolnego Śląska jest wciąż miejscem, w którym warto inwestować. Miasto pozostaje bardzo atrakcyjnym punktem na mapie Polski, przede wszystkim dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Dowodem na to jest fakt, że jedna z największych umów najmu w 2014 roku, została podpisana właśnie w Dominikańskim. Duże zainteresowanie inwestycją ze strony naszych klientów pozwala nam z optymizmem planować kolejne projekty we Wrocławiu - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Dominikański znajduje się w samym sercu Wrocławia, przy skrzyżowaniu ul. Oławskiej oraz Piotra Skargi i Wierzbowej. Obiekt uzyskał precertyfikat w systemie LEED na poziomie Gold oraz posiada udogodnienia dedykowane ekologicznym środkom transportu, takie jak stacje dla rowerów, szatnie i prysznice dla rowerzystów oraz punkty ładowania aut elektrycznych.   

 

Kompleks Dominikański posiada obszerne patio, a także liczne punkty usługowe. W obecnej chwili obiekt jest już wynajęty w ponad 70 proc. Największym najemcą kompleksu jest firma HP Global Business Center, która zajmuje 16 400 mkw. Przeprowadzi się ona do nowej siedziby w listopadzie br. 

 

Za projekt Dominikański odpowiedzialna jest pracowania architektoniczna  medusa group. Generalny wykonawca to Skanska S.A., natomiast za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.  

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra