DEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcho Investment logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCHB14 logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoUNIMOR Development S.A. logoSchüco International Polska logoOnyx Business Point logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoCOTEX Office Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPartner Capital Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoNowy Styl Group logoPRO-INVEST S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTorus logoSpectra Development logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArchicom logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Kompleks Dominikański został ukończony

Kompleks Dominikański
Budynek B wrocławskiego kompleksu biurowego otrzymał ostateczne pozwolenie na użytkowanie. Obecnie przeprowadzane są prace dotyczące wykończeń powierzchni wynajętych przez najemców.

Dominikański to już czwarty obiekt biurowych firmy Skanska we  Wrocławiu. Prace związane z budową kompleksu trwały przeszło dwa lata. W maju br. oddany do użytku został budynek A wraz z zrewitalizowanym, XVIII wiecznym Pałacem Oppersdorfów, czyli obiektem C. Całkowita powierzchnia najmu, którą oferuje cały kompleks to 40 000 mkw., z czego ponad połowę znajduję się w nowo powstałym budynku B.

 

Wrocław był pierwszym rynkiem regionalnym, w którym zaczęliśmy realizować nasze projekty, a kompleks Dominikański jest dowodem na to, że stolica Dolnego Śląska jest wciąż miejscem, w którym warto inwestować. Miasto pozostaje bardzo atrakcyjnym punktem na mapie Polski, przede wszystkim dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Dowodem na to jest fakt, że jedna z największych umów najmu w 2014 roku, została podpisana właśnie w Dominikańskim. Duże zainteresowanie inwestycją ze strony naszych klientów pozwala nam z optymizmem planować kolejne projekty we Wrocławiu - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Dominikański znajduje się w samym sercu Wrocławia, przy skrzyżowaniu ul. Oławskiej oraz Piotra Skargi i Wierzbowej. Obiekt uzyskał precertyfikat w systemie LEED na poziomie Gold oraz posiada udogodnienia dedykowane ekologicznym środkom transportu, takie jak stacje dla rowerów, szatnie i prysznice dla rowerzystów oraz punkty ładowania aut elektrycznych.   

 

Kompleks Dominikański posiada obszerne patio, a także liczne punkty usługowe. W obecnej chwili obiekt jest już wynajęty w ponad 70 proc. Największym najemcą kompleksu jest firma HP Global Business Center, która zajmuje 16 400 mkw. Przeprowadzi się ona do nowej siedziby w listopadzie br. 

 

Za projekt Dominikański odpowiedzialna jest pracowania architektoniczna  medusa group. Generalny wykonawca to Skanska S.A., natomiast za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.  

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra