Agrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoRIS Kotes logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoBusiness House logoCity Space logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Kompleks Dominikański został ukończony

Kompleks Dominikański
Budynek B wrocławskiego kompleksu biurowego otrzymał ostateczne pozwolenie na użytkowanie. Obecnie przeprowadzane są prace dotyczące wykończeń powierzchni wynajętych przez najemców.

Dominikański to już czwarty obiekt biurowych firmy Skanska we  Wrocławiu. Prace związane z budową kompleksu trwały przeszło dwa lata. W maju br. oddany do użytku został budynek A wraz z zrewitalizowanym, XVIII wiecznym Pałacem Oppersdorfów, czyli obiektem C. Całkowita powierzchnia najmu, którą oferuje cały kompleks to 40 000 mkw., z czego ponad połowę znajduję się w nowo powstałym budynku B.

 

Wrocław był pierwszym rynkiem regionalnym, w którym zaczęliśmy realizować nasze projekty, a kompleks Dominikański jest dowodem na to, że stolica Dolnego Śląska jest wciąż miejscem, w którym warto inwestować. Miasto pozostaje bardzo atrakcyjnym punktem na mapie Polski, przede wszystkim dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Dowodem na to jest fakt, że jedna z największych umów najmu w 2014 roku, została podpisana właśnie w Dominikańskim. Duże zainteresowanie inwestycją ze strony naszych klientów pozwala nam z optymizmem planować kolejne projekty we Wrocławiu - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Dominikański znajduje się w samym sercu Wrocławia, przy skrzyżowaniu ul. Oławskiej oraz Piotra Skargi i Wierzbowej. Obiekt uzyskał precertyfikat w systemie LEED na poziomie Gold oraz posiada udogodnienia dedykowane ekologicznym środkom transportu, takie jak stacje dla rowerów, szatnie i prysznice dla rowerzystów oraz punkty ładowania aut elektrycznych.   

 

Kompleks Dominikański posiada obszerne patio, a także liczne punkty usługowe. W obecnej chwili obiekt jest już wynajęty w ponad 70 proc. Największym najemcą kompleksu jest firma HP Global Business Center, która zajmuje 16 400 mkw. Przeprowadzi się ona do nowej siedziby w listopadzie br. 

 

Za projekt Dominikański odpowiedzialna jest pracowania architektoniczna  medusa group. Generalny wykonawca to Skanska S.A., natomiast za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.  

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra