Interbiuro - duży

Za kilka dni ruszy budowa na Ursynowie

Puławska 543 - wizualizacja inwestycji
Puławska 543
Inwestor Forest Project jeszcze w sierpniu 2014 r. wykonał wykop pod inwestycję Puławska 543 w Warszawie. Właściwa budowa nowoczesnego biurowca ruszy już we wrześniu.

Budowa inwestycji biurowej Puławska 543 na warszawskim Ursynowie rozpocznie się we wrześniu 2015 r. Przewidywany czas budowy wynosi maksymalnie 16 miesięcy, a zatem oddanie obiektu do użytkowania powinno nastąpić w IV kwartale 2016 r. Budynek stołecznemu rynkowi biurowemu dostarczy wówczas ok. 3000 mkw. powierzchni użytkowej na trzech kondygnacjach naziemnych oraz 1400 mkw. parkingu podziemnego. Na każdej kondygnacji biurowej inwestor przewidział przestrzeń biurową typu open space, z możliwością jej ewentualnego podziału, w zależności od potrzeb przyszłych najemców. Parter z kolei będzie pełnił funkcję handlowo-usługową, dostępną bezpośrednio z zewnątrz obiektu.

 

Wraz z przygotowywaniem do budowy trwa proces komercjalizowania obiektu. Zajętych jest już ok. 70 proc. powierzchni parteru, zaś jedno z pięter biurowych zostało rozdzielone pomiędzy czterech najemców. Obecnie inwestor prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi zainteresowani przedsiębiorstwami. Niestety w tym momencie nie mogę udostępnić informacji zarówno odnośnie profilu i branży najemców, jak również co do nazw firm, z którymi podpisaliśmy już umowy. Wszyscy obecni najemcy wprowadzą się do budynku tuż po zakończeniu budowy, czyli w IV kwartale 2016 r. – wyjaśnia Jacek Laskowski z firmy Forest Project.

 

Projekt architektoniczny inwestycji został przygotowany przez Adama Walczaka z pracowni AGK Architekci. Budynek ukształtowany na planie prostopadłościanu będzie wyróżniał się wyraźnie zarysowanym na elewacji poziomym podziałem na trzy kondygnacje, widocznym dzięki zastosowaniu poziomych pasów elewacyjnych. Połączenie ich z dużymi przeszkleniami i drewnopodobną okładziną wpisuje obiekt w modernistyczną estetykę Ursynowa. Od strony południowej na poziomie +2 i +3 elewacja będzie osłonięta żaluzjami drewnopodobnymi, chroniącymi pracowników biur przed bezpośrednim światłem słonecznym.

 

Inwestycja zlokalizowana jest w południowej części Ursynowa, na tzw. Zielonym Ursynowie, tuż przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Warszawy, ul. Puławskiej, będącej jednocześnie drogą krajową nr 79.

 


3.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz