HAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoSpectra Development logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoLC Corp S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKontor logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Postępu 14 zdobył pozwolenie na użytkowanie

Biurowiec Postępu 14
Biurowiec Postępu 14
Biurowiec Postępu 14 należący do dewelopera HB Reavis uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Postępu 14 to już trzecia ukończona inwestycja HB Reavis w Warszawie. Tak samo jak w przypadku poprzednich projektów, Konstruktorska Business Center i Gdański Business Center I, również i tym razem postawiliśmy na najwyższą jakość architektury i budownictwa. Zrealizowaliśmy budynek atrakcyjny dla najemców pod każdym względem, począwszy od wyglądu, a skończywszy na funkcjonalności i energooszczędności – mówi Stanislav Frnka, Prezes Zarządu HB Reavis Poland. Obiekt znajduje się w ścisłym centrum warszawskiego Mokotowa u zbiegu ulic Marynarskiej i Postępu. Inwestycja posiada od siedmiu do dziesięciu kondygnacji naziemnych oraz oferuje 34 500 mkw. powierzchni biurowej. Projekt biurowca powstał w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Bryła obiektu wyróżnia się szklaną elewacją, która utrzymana jest w kolorystyce szarości, czerni i pomarańczu.

 

Postępu 14 zdobył precertyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Wyposażony jest on w wiele rozwiązań ekologicznych pozwalających zmniejszyć zużycie wody, energii. W budynku zastosowano, m.in. system komputerowego zarządzania (BMS) oraz klimatyzację i wentylację z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury oraz zamontowano stojaki na rowery czy stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Obiekt posiada także wiele udogodnień dedykowanych najemcą w postaci, m.in. systemu sczytywania tablic rejestracyjnych. W ramach inwestycji Postępu 14 stworzono zielone patio o powierzchni blisko 1500 mkw., które obsadzono licznymi drzewami.

 

Obecnie trwa proces komercjalizacji budynku. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma potencjalnymi najemcami, także jestem przekonany, że już niebawem będziemy mogli z powodzeniem ogłaszać pierwsze transakcje – mówi Stanislav Frnka. Budowa Postępu 14 została rozpoczęta w listopadzie 2013 r. Obiekt ten jest drugą inwestycją HB Reavis na warszawskim Mokotowie oraz trzecim projektem zrealizowanym przez dewelopera na stołecznym rynku. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra