Assa Abloy

Rusza budowa nowego biurowca w Łodzi

Nowa Fabryczna, wiz. Skanska Property Poland
Nowa Fabryczna, wiz. Skanska Property Poland
Nowa Fabryczna – taką nazwę będzie nosić nowy biurowiec realizowany przez Skanska Property Poland. Jest to już druga inwestycja biurowa firmy na rynku łódzkim.

Rozpoczęto prace przygotowawcze związane z budową łódzkiego biurowca Skanska Property Poland – Nowa Fabryczna. Inwestycja zlokalizowana będzie na skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej na terenie Nowego Centrum Łodzi. Obiekt zaoferuje 21 500 mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Nowa Fabryczna będzie posiadało siedem kondygnacji naziemnych, a także dwie podziemne, które zostaną przeznaczone na parking z 210 miejscami. Budynek zaprojektowano dla ok. 2200 pracowników. Planowane zakończenie inwestycji wyznaczono na przełom II i III kw. 2017 r.


Nazwa projektu jest nawiązaniem do charakteru miasta oraz jego lokalizacji. Inwestycja zostanie zrealizowana w pobliżu remontowanego Dworca Fabrycznego. Łódź bardzo dynamicznie się rozwija, o czym świadczą liczne realizowane inwestycje. Miasto wyróżnia szereg cech, które sprawiają, że jest atrakcyjnym miejscem z wciąż niezagospodarowanym potencjałem. Wśród przewag Łodzi można wymienić lokalizację w ścisłym centrum Polski oraz fakt, że jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Istotne są również duże projekty komunikacyjne oraz inwestycje realizowane w mieście, takie jak budowa Nowego Centrum Łodzi, Dworca Fabrycznego czy trasy W-Z. To wszystko sprawia, że zdecydowaliśmy się zrealizować tu dwa kolejne projekty. Pierwszym z nich będzie Nowa Fabryczna - komentuje Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.


Nowa Fabryczna będzie posiadać, m.in. zielone patio z kaskadą schodów, stacje rowerów miejskich, a także loggie zlokalizowane na każdym z pięter. Zespół biurowy w Łodzi to wyzwanie dla projektantów. Kontekst przebudowanego dworca Łódź Fabryczna oraz dynamicznie rozwijającego się Nowego Centrum Łodzi inspiruje do zaprojektowania budynku będącego wizytówką rozwoju i współczesności. Co ważne, projektowany budynek będzie w dużej mierze tworzył tenże kontekst, z uwagi na to, iż będzie jednym z pierwszych wzniesionych budynków w oparciu o napisany dla tego obszaru Miejscowy Plan Zagospodarowania terenu. Elastyczność i funkcjonalność, będące zawsze cechami budynków Skanska zostały wzbogacone o oryginalną i niesystemową fasadę, która - mamy nadzieję - będzie wyróżniać budynek na tle innych współczesnych kompleksów biurowych - podkreślają Łukasz Zagała i Przemo Łukasik, architekci medusa group.


Budynek będzie realizowany zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. Rozwiązania wdrożne w obiekcie pomogą znacząco zredukować zużycie energii oraz wody. Nowa Fabryczna zostanie także poddana procesowi certyfikacji w systemie LEED  na poziomie Gold. Projekt inwestycji powstał w śląskiej pracowni architektonicznej medusa group. Generalnym wykonawcą budynku będzie firma Skanska S.A. Komercjalizację obiektu przeprowadzi Skanska Property Poland.

 

Nowa Fabryczna jest drugim biurowcem Skanska Property Poland realizowanym na rynku łódzkim. Pierwszy budynek – Green Horizon – zlokalizowany jest w okolicy Ronda Solidarności. W trzecim kwartale 2014 r. kompleks został sprzedany funduszowi Griffin Real Estate.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz