bcb wrzesień 2020

EKO Pierwszy budynek kompleksu Silesia Business Park zdobył certyfikatem LEED

Silesia Business Park
Silesia Business Park
Obiekt katowickiego kompleksu Silesia Business Park otrzymał certyfikat w LEED na poziomie Gold, tym samym stał się on dziewiątym projektem Skanska Property Poland, który uzyskał certyfikat środowiskowy.

Budynek A jest pierwszym z czerech budynków, które powstaną w ramach kompleksu Silesia Business Park. Na 12 kondygnacjach, biurowiec oferuje najemcą 12 000 mkw. Obiekt, oddany do użytku w lutym br., jest już w 80 proc. wynajęty. 

 

Budynek A kompleksu Silesia Business Park jest kolejnym projektem Skanska Property Poland certyfikowanym w systemie LEED. Potwierdza to, że nasze projekty są realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, z dbałością o komfort przyszłych pracowników, a także środowisko naturalne. Stosowanie innowacyjnych, zielonych rozwiązań powoli staje się w Polsce standardem, wyznaczającym kierunek rozwoju rynku budynków biurowych, także w miastach regionalnych, takich jak Katowice – mówi Paweł Paśnikowski, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju Skanska Commercial Development Europe. Obiekt jest m.in. zasilany energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych oraz posiada rozwiązania redukujące zużycie wody, a także obniżające emisje CO2.

 

Obecnie trwają prace budowlane związane z realizacją dwóch kolejnych obiektów kompleksu Silesia Business Park, które również poddane zostaną certyfikacji w systemie LEED na poziomie złotym. Projekt zespołu biurowców powstał w pracowni architektonicznej medusa group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., a za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz