Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Powstanie Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor

Uroczyste podpisanie porozumienie na rzecz budowy DSAG-u – S3 Jawor (źródło:http://lsse.eu/news/nowe-mozliwosci-dla-jawora-porozumienie-podpisane/)
Uroczyste podpisanie porozumienie na rzecz budowy DSAG-u – S3 Jawor (źródło:http://lsse.eu/news/nowe-mozliwosci-dla-jawora-porozumienie-podpisane/)
Na terenie ponad 420 ha zostanie utworzona Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor (DSAG S3 Jawor), które będzie miała na celu wsparcie prowadzenia działalności gospodarczej na Dolnym Śląsku.

Projekt ten jest efektem współpracy Ministerstwa Gospodarki, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE), Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), władz Województwa Dolnośląskiego, Powiatu i Gminy Jawor oraz Gminy Męcinka. Porozumienie dotyczące realizacji inwestycji określające zakres prac i obowiązków poszczególnych partnerów zostało już podpisane.   

 

Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej będzie miejscem, w którym swój biznes mogą rozwijać duże koncerny oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Obszar ten jest świetnie przygotowany nie tylko pod względem gruntów. Potencjalnym inwestorom oferuje także m.in. bazę wykwalifikowanych pracowników oraz możliwość wybudowania hal produkcyjno-magazynowych dostosowanych do ich potrzeb - mówiła w trakcie uroczystości podpisania porozumienia podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

 

Teren DSAG S3 Jawor zostanie objęty obszarem LSSE, co powoli na zaoferowanie potencjalnym inwestorom zachęt w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać też z potencjału naszych klastrów: edukacyjnego, motoryzacyjnego i lotniczego oraz otrzymają pomoc dedykowanych opiekunów z ramienia strefy. Osoby te pomogą im na każdym etapie procesu inwestycyjnego - zapowiedział Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Najwięcej korzyści z utworzenia DSAG S3 Jawor otrzyma Gmina Jawor, która zamierza włączyć w obszar strefy ok. 388 ha. Jesteśmy u progu utworzenia partnerstwa, które zmieni nie tylko Jawor ale i cały region na wiele lat. Gmina wspierana przez tak liczne grono partnerów jest na dobrej drodze rozwoju. Konsekwentnie realizujemy plan tworzenia nowych miejsc pracy. Jestem przekonany, że nowi inwestorzy w naszym mieście to tylko kwestia czasu. Nie ma tygodnia abyśmy nie otrzymywali zapytań o możliwość inwestycji na tym terenie – mówił Emilian Bera, burmistrz Jawora.

 

DSAG S3 Jawor będzie posiadać tereny inwestycyjne dedykowane małym, średnim i dużym firmom. Ma być ona jedną z podstref LSSE, a prace związane z jej budową zostaną zakończone pod koniec 2018 r.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra