City Space logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoPodium Investment logoGTV Lighting logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoRIS Kotes logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Xcity rozpoczyna 15 projektów, na liście są też budynki biurowe

Aleje Jerozolimskie 140
Centralna Park
Na liście 15 projektów deweloperskich zapowiedzianych przez spółkę Xcity znajdują się 3 projekty biurowe w stolicy.

Spółka Xcity Investment, która w Grupie PKP odpowiada za współpracę z deweloperami, poinformowała, że w najbliższym czasie ogłosi postępowania dla 15 projektów w całej Polsce. Ich łączna wartość jest szacowna na 8,84 euro. W grupie planowanych inwestycji znalazły się 3 projekty, w których dominować będzie funkcja biurowa.

Aleje Jerozolimskie 140, Warszawa Włochy, Centralna Park – to projekty, które zostaną zrealizowane w stolicy. Pierwszy z nich zakłada budowę nowoczesnego biurowca, który na stołeczny rynek dostarczy 60 mkw. powierzchni komercyjnej. Obiekt zostanie oddany do użytku w 2021 r. Centralna Park ma stanowić funkcjonalne połączenie z Dworcem Centralnym – poza powierzchnią biurową znajdzie się tu także hotel. Zakończenie inwestycji przewidziano na 2023 r. Warszawa Włochy to projekt, w ramach którego planowana jest realizacja budynku handlowo-usługowo-biurowego połączonego funkcjonalnie z nowym dworcem kolejowym. Jego finalizację zaplanowano na 2020 r.

Do 2018 r. Xcity Investment planuje realizować ponad 40 projektów deweloperskich. Już teraz przygotowaliśmy 15 kolejnych przedsięwzięć, dla których rozpoczynamy poszukiwania partnerów – mówi Maciej K. Król, prezes Xcity Investment. Większość naszych inwestycji prowadzimy w dużych miastach, ale nie zapominamy także o mniejszych ośrodkach miejskich. Spośród piętnastu nowych projektów, o których dziś mówimy, dziesięć będzie realizowanych w mniejszych miastach. Obecnie analizowanych jest również ponad 100 kolejnych potencjalnych lokalizacji pod kątem realizacji projektów deweloperskich – dodaje. 


0.0
Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra