AWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGTV Lighting logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoINTER-BUD logoEcho Investment logoPodium Investment logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGhelamco Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nauka programowania w cztery tygodnie – czemu nie?

Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Pierwsza edycja programu edukacyjnego Geek Academy, organizowanego przez firmę Sii, została zakończona. Sponsorem inicjatywy była Olivia Business Centre.

Uczestnicy akademii przed cztery tygodnie zdobywali wiedzę z zakresu programowania i testowania od ekspertów z firmy Sii. Warsztaty odbyły się na terenie kompleksu Olivia Business Centre. Głównym celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznych umiejętności, które umożliwią rozpoczęcie kariery w IT.      

 

Geek Academy są skuteczne, ponieważ kładą nacisk na przekazanie praktycznych umiejętności, które faktycznie są wykorzystywane w pracy programisty. Ponadto dzięki codziennym zajęciom i bezpośredniemu kontaktowi z uczestnikami – firmy IT mogą zidentyfikować osoby o dużym potencjale i pożądanych w branży kompetencjach jak umiejętność pracy w grupie, szybkie przyswajanie nowej wiedzy i myślenie analitycznie – mówi Tomasz Klamrowski, Service Delivery Director w Sii. Efekt ten udało się uzyskać Sii po zakończeniu Geek Academy – trzech uczestników zatrudniono w gdańskim oddziale firmy, a pięć kolejnych absolwentów akademii bierze udział w przeprowadzanych obecnie procesach rekrutacyjnych.  

 

Obok inicjatywy Geek Academy, na terenie Trójmiasta funkcjonują także inne programy – Code 2.0 czy Infoshare Academy – skierowane do osób, które pragną uczyć się programowania od podstaw. Przedsięwzięcia te są odpowiedzią na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT, których jest w dalszym ciągu za mało.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra