Spectra Development logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoSchüco International Polska logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoNowy Styl Group logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoOnyx Business Point logoTétris Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGłówka Pracuje logoPRO-INVEST S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCHB14 logoOlivia Business Centre logoCity Space logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCity Office logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nauka programowania w cztery tygodnie – czemu nie?

Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Pierwsza edycja programu edukacyjnego Geek Academy, organizowanego przez firmę Sii, została zakończona. Sponsorem inicjatywy była Olivia Business Centre.

Uczestnicy akademii przed cztery tygodnie zdobywali wiedzę z zakresu programowania i testowania od ekspertów z firmy Sii. Warsztaty odbyły się na terenie kompleksu Olivia Business Centre. Głównym celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznych umiejętności, które umożliwią rozpoczęcie kariery w IT.      

 

Geek Academy są skuteczne, ponieważ kładą nacisk na przekazanie praktycznych umiejętności, które faktycznie są wykorzystywane w pracy programisty. Ponadto dzięki codziennym zajęciom i bezpośredniemu kontaktowi z uczestnikami – firmy IT mogą zidentyfikować osoby o dużym potencjale i pożądanych w branży kompetencjach jak umiejętność pracy w grupie, szybkie przyswajanie nowej wiedzy i myślenie analitycznie – mówi Tomasz Klamrowski, Service Delivery Director w Sii. Efekt ten udało się uzyskać Sii po zakończeniu Geek Academy – trzech uczestników zatrudniono w gdańskim oddziale firmy, a pięć kolejnych absolwentów akademii bierze udział w przeprowadzanych obecnie procesach rekrutacyjnych.  

 

Obok inicjatywy Geek Academy, na terenie Trójmiasta funkcjonują także inne programy – Code 2.0 czy Infoshare Academy – skierowane do osób, które pragną uczyć się programowania od podstaw. Przedsięwzięcia te są odpowiedzią na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT, których jest w dalszym ciągu za mało.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra