Aluprof S.A. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoPRO-INVEST S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHexagon logoNowy Styl Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoArchicom logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoSchüco International Polska logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDorbud S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoSawig Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKwiaty dla biura logoEcophon Saint-Gobain logoWOMAK HOLDING logoUNIMOR Development S.A. logoCHB14 logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nauka programowania w cztery tygodnie – czemu nie?

Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Pierwsza edycja programu edukacyjnego Geek Academy, organizowanego przez firmę Sii, została zakończona. Sponsorem inicjatywy była Olivia Business Centre.

Uczestnicy akademii przed cztery tygodnie zdobywali wiedzę z zakresu programowania i testowania od ekspertów z firmy Sii. Warsztaty odbyły się na terenie kompleksu Olivia Business Centre. Głównym celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznych umiejętności, które umożliwią rozpoczęcie kariery w IT.      

 

Geek Academy są skuteczne, ponieważ kładą nacisk na przekazanie praktycznych umiejętności, które faktycznie są wykorzystywane w pracy programisty. Ponadto dzięki codziennym zajęciom i bezpośredniemu kontaktowi z uczestnikami – firmy IT mogą zidentyfikować osoby o dużym potencjale i pożądanych w branży kompetencjach jak umiejętność pracy w grupie, szybkie przyswajanie nowej wiedzy i myślenie analitycznie – mówi Tomasz Klamrowski, Service Delivery Director w Sii. Efekt ten udało się uzyskać Sii po zakończeniu Geek Academy – trzech uczestników zatrudniono w gdańskim oddziale firmy, a pięć kolejnych absolwentów akademii bierze udział w przeprowadzanych obecnie procesach rekrutacyjnych.  

 

Obok inicjatywy Geek Academy, na terenie Trójmiasta funkcjonują także inne programy – Code 2.0 czy Infoshare Academy – skierowane do osób, które pragną uczyć się programowania od podstaw. Przedsięwzięcia te są odpowiedzią na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT, których jest w dalszym ciągu za mało.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra