Porto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPodium Investment logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoRIS Kotes logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKart Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-BUD logoTorus logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Nauka programowania w cztery tygodnie – czemu nie?

Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Pierwsza edycja programu edukacyjnego Geek Academy, organizowanego przez firmę Sii, została zakończona. Sponsorem inicjatywy była Olivia Business Centre.

Uczestnicy akademii przed cztery tygodnie zdobywali wiedzę z zakresu programowania i testowania od ekspertów z firmy Sii. Warsztaty odbyły się na terenie kompleksu Olivia Business Centre. Głównym celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznych umiejętności, które umożliwią rozpoczęcie kariery w IT.      

 

Geek Academy są skuteczne, ponieważ kładą nacisk na przekazanie praktycznych umiejętności, które faktycznie są wykorzystywane w pracy programisty. Ponadto dzięki codziennym zajęciom i bezpośredniemu kontaktowi z uczestnikami – firmy IT mogą zidentyfikować osoby o dużym potencjale i pożądanych w branży kompetencjach jak umiejętność pracy w grupie, szybkie przyswajanie nowej wiedzy i myślenie analitycznie – mówi Tomasz Klamrowski, Service Delivery Director w Sii. Efekt ten udało się uzyskać Sii po zakończeniu Geek Academy – trzech uczestników zatrudniono w gdańskim oddziale firmy, a pięć kolejnych absolwentów akademii bierze udział w przeprowadzanych obecnie procesach rekrutacyjnych.  

 

Obok inicjatywy Geek Academy, na terenie Trójmiasta funkcjonują także inne programy – Code 2.0 czy Infoshare Academy – skierowane do osób, które pragną uczyć się programowania od podstaw. Przedsięwzięcia te są odpowiedzią na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT, których jest w dalszym ciągu za mało.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra