AWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoSpectra Development logoCHB14 logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOnyx Business Point logoNowy Styl Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKwiaty dla biura logoOlivia Business Centre logoOmnitech Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPartner Capital Group logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoDorbud S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBusiness House logoArchicom logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Nauka programowania w cztery tygodnie – czemu nie?

Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Pierwsza edycja programu edukacyjnego Geek Academy, organizowanego przez firmę Sii, została zakończona. Sponsorem inicjatywy była Olivia Business Centre.

Uczestnicy akademii przed cztery tygodnie zdobywali wiedzę z zakresu programowania i testowania od ekspertów z firmy Sii. Warsztaty odbyły się na terenie kompleksu Olivia Business Centre. Głównym celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznych umiejętności, które umożliwią rozpoczęcie kariery w IT.      

 

Geek Academy są skuteczne, ponieważ kładą nacisk na przekazanie praktycznych umiejętności, które faktycznie są wykorzystywane w pracy programisty. Ponadto dzięki codziennym zajęciom i bezpośredniemu kontaktowi z uczestnikami – firmy IT mogą zidentyfikować osoby o dużym potencjale i pożądanych w branży kompetencjach jak umiejętność pracy w grupie, szybkie przyswajanie nowej wiedzy i myślenie analitycznie – mówi Tomasz Klamrowski, Service Delivery Director w Sii. Efekt ten udało się uzyskać Sii po zakończeniu Geek Academy – trzech uczestników zatrudniono w gdańskim oddziale firmy, a pięć kolejnych absolwentów akademii bierze udział w przeprowadzanych obecnie procesach rekrutacyjnych.  

 

Obok inicjatywy Geek Academy, na terenie Trójmiasta funkcjonują także inne programy – Code 2.0 czy Infoshare Academy – skierowane do osób, które pragną uczyć się programowania od podstaw. Przedsięwzięcia te są odpowiedzią na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT, których jest w dalszym ciągu za mało.

 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra