Schüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCity Space logoEcho Investment logoBREMA Sp. z.o.o. logoHexagon logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoPRO-INVEST S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPartner Capital Group logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArchicom logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTriGranit Corporation logoCOTEX Office Centre logoALLCON INVESTMENT logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTorus logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDorbud S.A. logoCHB14 logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowe przepisy ułatwiające prowadzenie biznesu

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej została przyjęta przez Sejm. W dniu 5 października skierowano ją do podpisu Prezydenta RP.

W dniu 5 października br. nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej została przekazana do podpisu Prezydenta RP. Planowane zmiany mają na celu m.in. uproszczenie procedur administracyjnych dotyczących wpisów, wykreśleń i sprostowań w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). W rezultacie zwiększona zostanie szybkość oraz sprawność obsługi przedsiębiorców.

 

Ułatwienie w zakresie stosowania przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, a także usprawnienie systemu CEIDG ma wpłynąć na redukcję liczby wniosków, które wymagają postępowania administracyjnego, oraz skrócenie czasu oczekiwania na uaktualnienie wpisu. W rezultacie do właścicieli firm będzie dostarczonych o kilkadziesiąt tysięcy mniej decyzji oraz postanowień administracyjnych w skali roku.   

 

Nowelizacja uściśli również obecne przepisy ustawy, co pomoże m.in. w zapewnieniu wysokiej jakości danych widniejących w ewidencji przedsiębiorców. Ważne jest to z punktu widzenia małych i średnich firm, które informacje o kontrahentach czerpią z CEIDG, prowadzonej przez Ministra Gospodarki.

 

Nowelizacja wprowadzi także zmiany, które mają na celu udostępnienie danych rejestru nieodpłatnie, poprzez wyszukiwarkę CEIDG, wszystkim zainteresowanym stronom. Zniesienie opłaty za udostępnianie danych rejestru pozwoli na zrównanie podmiotów publicznych i komercyjnych w zakresie dostępności informacji zawartych w spisie.    

 

CEIDG funkcjonuje od 1 lipca 2011 r. oraz pozwala na złożenie wniosku o założenie działalności gospodarczej, a także dokonania zmian w wpisie. Według stanu na dzień 5 października br. w bazie rejestru figuruje 2 069 903 aktywnych wpisów.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra