Tork

Wmurowano kamień węgielny pod krakowską inwestycję firmy Skanska

Skanska wmurowała kamień węgielny pod krakowski biurowiec Axis
Axis
W dniu 13 października br. firma Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny pod drugi projekt biurowy w Krakowie – biurowiec Axis.

W dniu 13 października br. firma Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny pod drugi projekt biurowy w Krakowie – biurowiec Axis. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Funduszu, który kupił budynek Axis, pracowni projektowej, głównego najemcy oraz firmy Skanska. Budynek Axis jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie inwestorów na nowoczesną i zrównoważoną przestrzeń biurową – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Prace związane z realizacją projektu rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, a jego ukończenie zaplanowano na IV kw. 2016 r. Obecnie trwa budowa pierwszego piętra obiektu. Axis będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i trzech podziemnych. Zaoferuje 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w klasie A. Najemcy biurowca będą mogli skorzystać z 173 miejsc parkingowych, z szatni z prysznicami dla rowerzystów oraz z punktów do ładowania aut elektrycznych.

 

Projekt obiektu zakłada zagospodarowanie terenu wokół inwestycji w nawiązaniu do cech tradycyjnego miejskiego pasażu. W projekcie wykształcono przestrzeń głównego holu powiązanego z dwoma placami wejściowymi: od wschodu, od ul. Przy Rondzie i od zachodu, od alei Powstania Warszawskiego – mówi Artur Jasiński, z biura architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy. Ogólnodostępny hall, o wysokości dwóch kondygnacji, będzie otoczony sklepami i lokalami usługowymi, a jedną z atrakcji budynku będzie z pewnością kawiarenka zlokalizowana w szklanym pawilonie, sąsiadująca ze skwerem Eilego – dodaje. 

 

Axis powstaje w pobliżu Ronda Mogilskiego, jednego z największych węzłów komunikacyjnych w Krakowie. Inwestycja realizowana jest zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska, która zakłada tworzenie przyjaznych i inspirujących miejsc pracy. Optymalne środowisko pracy, potwierdzone precertyfikacją LEED na poziomie Gold, a także elegancka architektura w skandynawskim stylu, będą potwierdzeniem wysokiej jakości inwestycji oraz naszej dbałości o komfort pracowników obiektu – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Warto dodać, iż na około rok przez zakończeniem budowy, obiekt jest już w 50 proc. wynajęty przez spółkę ABB. W krakowskim biurowcu będzie pracować około 1000 specjalistów z obszaru IT firmy ABB.

 

Zobacz więcej: ABB zajmie połowę powierzchni biurowej w budynku Axis

 

Autorem projektu Axis jest Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska SA. Za komercjalizację projektu odpowiada Skanska Property Poland.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz