Torus logoSpectra Development logoOmnitech Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoGhelamco Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLC Corp S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoCHB14 logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGTV Lighting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPRO-INVEST S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDorbud S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Wmurowano kamień węgielny pod krakowską inwestycję firmy Skanska

Skanska wmurowała kamień węgielny pod krakowski biurowiec Axis
Axis
W dniu 13 października br. firma Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny pod drugi projekt biurowy w Krakowie – biurowiec Axis.

W dniu 13 października br. firma Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny pod drugi projekt biurowy w Krakowie – biurowiec Axis. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Funduszu, który kupił budynek Axis, pracowni projektowej, głównego najemcy oraz firmy Skanska. Budynek Axis jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie inwestorów na nowoczesną i zrównoważoną przestrzeń biurową – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Prace związane z realizacją projektu rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, a jego ukończenie zaplanowano na IV kw. 2016 r. Obecnie trwa budowa pierwszego piętra obiektu. Axis będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i trzech podziemnych. Zaoferuje 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w klasie A. Najemcy biurowca będą mogli skorzystać z 173 miejsc parkingowych, z szatni z prysznicami dla rowerzystów oraz z punktów do ładowania aut elektrycznych.

 

Projekt obiektu zakłada zagospodarowanie terenu wokół inwestycji w nawiązaniu do cech tradycyjnego miejskiego pasażu. W projekcie wykształcono przestrzeń głównego holu powiązanego z dwoma placami wejściowymi: od wschodu, od ul. Przy Rondzie i od zachodu, od alei Powstania Warszawskiego – mówi Artur Jasiński, z biura architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy. Ogólnodostępny hall, o wysokości dwóch kondygnacji, będzie otoczony sklepami i lokalami usługowymi, a jedną z atrakcji budynku będzie z pewnością kawiarenka zlokalizowana w szklanym pawilonie, sąsiadująca ze skwerem Eilego – dodaje. 

 

Axis powstaje w pobliżu Ronda Mogilskiego, jednego z największych węzłów komunikacyjnych w Krakowie. Inwestycja realizowana jest zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska, która zakłada tworzenie przyjaznych i inspirujących miejsc pracy. Optymalne środowisko pracy, potwierdzone precertyfikacją LEED na poziomie Gold, a także elegancka architektura w skandynawskim stylu, będą potwierdzeniem wysokiej jakości inwestycji oraz naszej dbałości o komfort pracowników obiektu – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Warto dodać, iż na około rok przez zakończeniem budowy, obiekt jest już w 50 proc. wynajęty przez spółkę ABB. W krakowskim biurowcu będzie pracować około 1000 specjalistów z obszaru IT firmy ABB.

 

Zobacz więcej: ABB zajmie połowę powierzchni biurowej w budynku Axis

 

Autorem projektu Axis jest Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska SA. Za komercjalizację projektu odpowiada Skanska Property Poland.

 

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra