Porto Office A Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoKart Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoRIS Kotes logoGTV Lighting logoINTER-BUD logoKwiaty dla biura logoCity Space logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Warszawa zostanie Zieloną Stolicą Europy?

Stołeczne miasto będzie starało się o tytuł Zielonej Stolicy Europy w 2018 r. Wniosek w tej sprawie został już złożony do Komisji Europejskiej.

Stołeczne miasto będzie starało się o tytuł Zielonej Stolicy Europy w 2018 r. Wniosek w tej sprawie został już złożony do Komisji Europejskiej. Dzięki m.in. wdrażanym zmianom w zakresie oczyszczania ścieków, obecności niskoemisyjnego transportu publicznego czy zróżnicowanej flory i fauny, Warszawa ma szansę na uzyskanie tego tytułu. W ostatnich latach wkładamy wiele pracy w to, aby Warszawa była miastem czystym, ekologicznym, dobrym do codziennego życia dla każdego mieszkańca. Przyznanie Warszawie tytułu Zielonej Stolicy Europy będzie dla nas zaszczytem i jednocześnie potwierdzeniem, że nasze działania idą w dobrym kierunku – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

O tytuł ten mogą ubiegać się ośrodki miejskie z krajów Unii Europejskiej. Nadesłane aplikacje analizowane są przez międzynarodowe jury składające się z ekspertów poszczególnych dziedzin, których dotyczy złożony wniosek, tj. m.in. lokalnego wkładu związanego z zapobieganiem globalnej zmianie klimatu, zarządzania transportem miejskim, terenów zieleni miejskiej, redukcji hałasu, produkcji odpadów i zarządzania nimi, ochrony przyrody i różnorodności biologicznej, jakości powietrza, zużycia wody, oczyszczania ścieków, a także wdrożonych eko-innowacji.

 

Nagroda Zielonej Stolicy Europy wręczana jest miastu, które przedstawi udokumentowane osiągnięcia w zakresie standardów środowiskowych, a także realizuje działania na rzecz poprawy stanu środowiska i zrównoważonego rozwoju. Tytuł Zielonej Stolicy Europy zdobyły już takie miasta, jak m.in. Sztokholm, Hamburg czy Kopenhaga.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra