Aluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoRIS Kotes logoKart Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoBusiness House logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Suwalska i Łódzka SSE zostały powiększone

20 października br. Ministerstwo Gospodarki zezwoliło na włączenie nowych terenów do dwóch stref ekonomicznych – Łódzkiej oraz Suwalskiej. Pierwsza z nich została powiększona o 36 ha, natomiast druga – o 259 ha.

20 października br. Ministerstwo Gospodarki zezwoliło na włączenie nowych terenów do dwóch stref ekonomicznych – Łódzkiej oraz Suwalskiej. Pierwsza z nich została powiększona o 36 ha, natomiast druga – o 259 ha. 

 

Do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) włączono grunty znajdujące się w Łodzi, Łęczycy, Kleszczowie, Koluszkach, a także Wieluniu. W rezultacie tereny należące do tej strefy obejmą obszar ponad 1339 ha. W Łodzi, na gruntach włączonych do strefy, zaplanowano inwestycje, których łączna wartość wyniesie 504 mln zł. Dzięki ich realizacji powstanie 940 nowych miejsc pracy. Ponadto objęcie przez ŁSSE terenów prywatnych pozwoli na ukończenie 4 projektów inwestycyjnych rozpoczętych przez HTL-Strefa w Łęczycy, Epicom w Kleszczowie, SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne w Koluszkach i Wielton w Wieluniu, co z kolei przyczyni się do zwiększenia zatrudnienie o 720 nowych osób, a także utrzymanie niemal 2 000 istniejących etatów. 

 

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) powiększy się o tereny położone w Suwałkach, Grajewie, Białymstoku, Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Czyżewie, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie i Sejnach, czyli znajdujące się na obszarze trzech województw – mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ekspansja strefy ma na celu stworzone odpowiednich warunków do realizacji inwestycji innowacyjnych, które ukierunkowane będą na produkcję eksportową. W kilku najbliższych latach, dzięki nowym projektom, może zostać utworzonych niemal 8720 miejsc pracy. Po zmianach powierzchnia strefy wyniesie ponad 635 ha.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra