Porto Office A Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoAluprof S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKwiaty dla biura logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Brak opłat za roaming na terenie UE

Już od czerwca 2017 r. za korzystanie z telefonów komórkowych w UE nie będą pobierane opłaty roamingowe.

Parlament Europejski przyjął 27 października br. nowy pakiet telekomunikacyjny, który zakłada m.in. likwidację opłat roamingowych za korzystanie z telefonów komórkowych w UE od 15 czerwca 2017 r. Jak powiedziała posłanka Pilar del Castillo podczas debaty PE, zniesienie tego typu opłat było długo wyczekiwane nie tylko przez zwykłych użytkowników, ale także start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz inne organizacje.

Dodatkowo, według przyjętych założeń, od 30 kwietnia 2016 r. opłaty roamingowe zostaną obniżone i wyniosą odpowiednio: 0,05 euro za minutę połączenia głosowego wychodzącego, 0,02 euro za wiadomości tekstowe (SMS) oraz 0,05 euro za megabajt mobilnego korzystania z internetu. Z kolei stawki za połączenie głosowe przychodzące zostaną ustalone do końca br. Ze wstępnych informacji wynika, iż powinny być znacznie niższe od tych za połączenia wychodzące.

Jak podano w komunikacie PE, jeśli operator będzie potrafił udowodnić, iż nie jest w stanie odzyskać kosztów poniesionych w związku ze świadczeniem usług roamingu oraz, iż negatywnie wpłynie to na ceny krajowe, wtedy urząd regulacyjny może wydać zgodę na nałożenie minimalnych dopłat w celu odzyskania tych kosztów.     

Obok likwidacji opłat roamingowych, nowe przepisy nakładają na firmy świadczące usługi dostępu do internetu obowiązek równego traktowania wszystkich transmisji danych. Ponadto dostawcy internetu będą zobowiązani do informowania klientów o rzeczywistej prędkości przesyłu danych.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra