INTER-BUD logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGTV Lighting logoTorus logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logoRIS Kotes logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Oddano do użytku drugi biurowiec kompleksu Silesia Business Park

Silesia Business Park
Silesia Business Park
Budynek B kompleksu Silesia Business Park otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, iż pierwsza inwestycja Skanska Property Poland na rynku katowickim jest już na półmetku.

Budynek B kompleksu Silesia Business Park otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, iż pierwsza inwestycja Skanska Property Poland na rynku katowickim jest już na półmetku. Równocześnie trwa realizacja trzeciego z czterech etapów przewidzianych w ramach inwestycji. 

 

Budynek B katowickiego kompleksu oddano do użytku 14 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych. W lutym br. firma Capgemini zdecydowała się na wynajem w budynku 5600 mkw. powierzchni biurowej. W rezultacie w momencie oddania do użytku, biurowiec jest już w 50 proc. skomercjalizowany. Najemca wprowadzi się do nowej siedziby z końcem roku. Będzie w niej pracować prawie 1000 pracowników zespołu Infrastructure Services, który odpowiedzlalny jest za obsługę oraz optymalizację infrastruktury IT.

 

Silesia Business Park będzie kompleksem biznesowym złożonym z czterech obiektów klasy A, które zaoferują łącznie 48 000 mkw powierzchni biurowej, certyfikowanej w LEED Gold. Przestrzeń najmu każdego 12-kondygnacyjnego budynku wyniesie 12 000 mkw.

 

Należy dodać, iż w październiku br. obiekty A i B kompleksu Silesia Business Park kupił fundusz zarządzany przez szwedzkiego inwestora Niam. Sprzedaż budynków A i B, która miała miejsce w październiku, potwierdza, że Katowice mają potencjał do przyciągania dużych firm, które mogą stać się ważnymi pracodawcami w regionie oraz funduszy, którzy chętnie inwestują w nieruchomości biurowe na tym rynku –  mówi Mariusz Krzak. Transakcja dotycząca sprzedaży czterech budynków biurowych - dwóch w Katowicach i dwóch w Krakowie (Axis i Kapelanka 42 A) - była największą na rynku biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej w br. oraz największą w historii działalności Skanska w tym regionie.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra