UNIMOR Development S.A. logoLC Corp S.A. logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCHB14 logoKart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArchicom logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoPRO-INVEST S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoGTV Lighting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoOnyx Business Point logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLobos Nieruchomości logoAluprof S.A. logoTorus logoSchüco International Polska logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Office logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Oddano do użytku drugi biurowiec kompleksu Silesia Business Park

Silesia Business Park
Silesia Business Park
Budynek B kompleksu Silesia Business Park otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, iż pierwsza inwestycja Skanska Property Poland na rynku katowickim jest już na półmetku.

Budynek B kompleksu Silesia Business Park otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, iż pierwsza inwestycja Skanska Property Poland na rynku katowickim jest już na półmetku. Równocześnie trwa realizacja trzeciego z czterech etapów przewidzianych w ramach inwestycji. 

 

Budynek B katowickiego kompleksu oddano do użytku 14 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych. W lutym br. firma Capgemini zdecydowała się na wynajem w budynku 5600 mkw. powierzchni biurowej. W rezultacie w momencie oddania do użytku, biurowiec jest już w 50 proc. skomercjalizowany. Najemca wprowadzi się do nowej siedziby z końcem roku. Będzie w niej pracować prawie 1000 pracowników zespołu Infrastructure Services, który odpowiedzlalny jest za obsługę oraz optymalizację infrastruktury IT.

 

Silesia Business Park będzie kompleksem biznesowym złożonym z czterech obiektów klasy A, które zaoferują łącznie 48 000 mkw powierzchni biurowej, certyfikowanej w LEED Gold. Przestrzeń najmu każdego 12-kondygnacyjnego budynku wyniesie 12 000 mkw.

 

Należy dodać, iż w październiku br. obiekty A i B kompleksu Silesia Business Park kupił fundusz zarządzany przez szwedzkiego inwestora Niam. Sprzedaż budynków A i B, która miała miejsce w październiku, potwierdza, że Katowice mają potencjał do przyciągania dużych firm, które mogą stać się ważnymi pracodawcami w regionie oraz funduszy, którzy chętnie inwestują w nieruchomości biurowe na tym rynku –  mówi Mariusz Krzak. Transakcja dotycząca sprzedaży czterech budynków biurowych - dwóch w Katowicach i dwóch w Krakowie (Axis i Kapelanka 42 A) - była największą na rynku biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej w br. oraz największą w historii działalności Skanska w tym regionie.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra