Lobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGTV Lighting logoLC Corp S.A. logoEcho Investment logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSpectra Development logoDorbud S.A. logoGhelamco Poland logoCity Space logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoSchüco International Polska logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOnyx Business Point logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Oddano do użytku drugi biurowiec kompleksu Silesia Business Park

Silesia Business Park
Silesia Business Park
Budynek B kompleksu Silesia Business Park otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, iż pierwsza inwestycja Skanska Property Poland na rynku katowickim jest już na półmetku.

Budynek B kompleksu Silesia Business Park otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, iż pierwsza inwestycja Skanska Property Poland na rynku katowickim jest już na półmetku. Równocześnie trwa realizacja trzeciego z czterech etapów przewidzianych w ramach inwestycji. 

 

Budynek B katowickiego kompleksu oddano do użytku 14 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych. W lutym br. firma Capgemini zdecydowała się na wynajem w budynku 5600 mkw. powierzchni biurowej. W rezultacie w momencie oddania do użytku, biurowiec jest już w 50 proc. skomercjalizowany. Najemca wprowadzi się do nowej siedziby z końcem roku. Będzie w niej pracować prawie 1000 pracowników zespołu Infrastructure Services, który odpowiedzlalny jest za obsługę oraz optymalizację infrastruktury IT.

 

Silesia Business Park będzie kompleksem biznesowym złożonym z czterech obiektów klasy A, które zaoferują łącznie 48 000 mkw powierzchni biurowej, certyfikowanej w LEED Gold. Przestrzeń najmu każdego 12-kondygnacyjnego budynku wyniesie 12 000 mkw.

 

Należy dodać, iż w październiku br. obiekty A i B kompleksu Silesia Business Park kupił fundusz zarządzany przez szwedzkiego inwestora Niam. Sprzedaż budynków A i B, która miała miejsce w październiku, potwierdza, że Katowice mają potencjał do przyciągania dużych firm, które mogą stać się ważnymi pracodawcami w regionie oraz funduszy, którzy chętnie inwestują w nieruchomości biurowe na tym rynku –  mówi Mariusz Krzak. Transakcja dotycząca sprzedaży czterech budynków biurowych - dwóch w Katowicach i dwóch w Krakowie (Axis i Kapelanka 42 A) - była największą na rynku biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej w br. oraz największą w historii działalności Skanska w tym regionie.

 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra