Assa Abloy

EKO Green 2Day, czyli nowa wrocławska inwestycja biurowa Skanska Property Poland

Green 2Day
Green 2Day
Przy ul. Szczytnickiej 11 we Wrocławiu powstanie kolejny projekt biurowy firmy Skanska Property Poland. Biurowiec Green 2Day dostarczy na rynek 17 000 mkw. powierzchni biurowej.

Przy ul. Szczytnickiej 11 we Wrocławiu powstanie kolejny projekt biurowy firmy Skanska Property Poland. Biurowiec Green 2Day dostarczy na rynek 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Obiekt złożony będzie z 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemnych z 231 miejscami postojowymi dla samochodów. Budowa projektu zakończy się w IV kw. 2017 r. Wrocław zawsze był dla nas bardzo ważnym miastem, o czym świadczy fakt, że to właśnie tutaj zrealizowaliśmy najwięcej inwestycji na rynkach regionalnych w Polsce. Green 2Day jest kontynuacją naszej obecności we Wrocławiu – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Nazwa nowego biurowca nawiązuje do sąsiedniego obiektu biurowego Green Day, który znajduje się tuż obok, przy ul. Szczytnickiej 9. Projektowany budynek jest kolejnym krokiem do rewitalizacji ulicy Szczytnickiej. Tworząc zespół z budynkiem Green Day, jednocześnie uporządkuje sytuację urbanistyczną i uzupełni obudowę ciągu pieszego, będącego naturalnym przedłużeniem ul. Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, łączącej Park Tołpy z nabrzeżem Odry – mówi Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Projektowa sp. z o.o., odpowiedzialnej za projekt budynku. 

 

Green2Day został zaprojektowany, w taki sposób, aby zdobyć certyfikat LEED na poziomie Gold. Zastosowanych w nim będzie wiele zielonych rozwiązań, które pozwolą m.in. zredukować zużycie energii o 25 proc. i wody o 45 proc. w stosunku do obowiązujących norm lokalnych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska SA. Projekt architektoniczny przygotowała Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Za jego komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz