Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Jest pozwolenie na budowę kompleksu biurowego obok katowickiego Spodka

Rozbiórka wieżowca byłej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych
Wieżowiec przez rozbiórką
Firma TDJ Estate otrzymała ostateczne pozwolenie na realizacje kompleksu biurowego, który powstanie na działce po wieżowcu byłej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych, znajdującej się tuż obok legendarnego Spodka.

Firma TDJ Estate otrzymała ostateczne pozwolenie na realizację kompleksu biurowego, który powstanie na działce po wieżowcu byłej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych, znajdującej się tuż obok legendarnego Spodka. Urząd Miasta Katowice wydał decyzję już 23 listopada br., która na skutek braku odwołań ze strony uprawnionych instytucji, zyskała status ostatecznej. Wydanie pozwolenia na budowę to potwierdzenie naszych wcześniejszych deklaracji, że prace nad inwestycją odbywają się wielotorowo i są już mocno zaawansowane. Natomiast nie jest to jeszcze czas na przedstawienie wszystkich szczegółów, ponieważ dokładny kształt projektu zależy od wielu elementów, co do których stosowne decyzje zostaną powzięte w kolejnych miesiącach – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla naszej firmy, ale także dla Katowic i regionu. W historii miasta, a zwłaszcza tej działki, wielokrotnie planowano rozmaite działania, a wręcz składano obietnice, m.in. w formie wizualizacji, których później nie dotrzymywano. Nasza postawa jest inna. Chcemy odpowiedzialnie i rzetelnie informować o projekcie, opowiadająco jego potwierdzonych szczegółach – dodaje.

Wiadomo tylko, iż w sąsiedztwie Spodka wyrosną dwa wysokościowce połączone podziemnym garażem. Znaczna część powierzchni budynków będzie przestrzenią biurową, która zostanie uzupełniona przestrzenią handlowo-usługową. Inwestycja powstanie w dwóch etapach, co ma zapewnić m.in. możliwość płynnej komercjalizacji.

Projekt kompleksu biurowego tworzymy wspólnie z bytomską Medusa Group. Jej przedstawiciele są odpowiedzialni także za całokształt dokumentacji architektonicznej nowego obiektu. Liczymy, że zaangażowanie doświadczonego zespołu oraz realizacja wizji architektów spotka się z przychylnym przyjęciem społeczności lokalnej i docelowych odbiorców. Trwają już pierwsze rozmowy dotyczące najmu – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Trwa także ostatni etap prac rozbiórkowych wieżowca byłej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych, który od początku lat 70. zlokalizowany był na działce. Teren o powierzchni nieco ponad 0,7 ha kupiła w 2013 r. firma TDJ Estate. Wartość transkacji wyniosła 29 mln zł.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra