Assa Abloy

EKO Nowy biurowiec dołączy do grona warszawskich wieżowców

Wizualizacja Skylinera
Przy Rondzie Daszyńskiego wyrośnie 195-metrowy biurowiec spółki Karimpol Polska – Skyliner. Jest to największy i najbardziej prestiżowy projekt firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przy Rondzie Daszyńskiego wyrośnie 195-metrowy biurowiec spółki Karimpol PolskaSkyliner. Jest to największy i najbardziej prestiżowy projekt firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska jest kluczowym krajem w działalności inwestycyjnej naszej Grupy, a Skyliner to nasza największa inwestycja w Europie. Wybór Woli, jako miejsca  flagowego projektu, był zatem naturalny. Potencjał tej dzielnicy został już odkryty przez deweloperów i wkrótce stanie się ona jednym z najbardziej prestiżowych rejonów biznesowych Warszawy – mówi Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol. Dzięki oddaniu drugiej linii metra, to miejsce nabrało dużej atrakcyjności dla inwestorów, potencjalnych najemców oraz pracowników biur. Skyliner to biurowiec spełniający funkcję reprezentacyjną, jest zaprojektowany z myślą o najemcach, którzy cenią wysoką jakość i dbałość o szczegóły. Zazwyczaj budujemy budynki, które goszczą główne siedziby dużych firm z takich branż jak bankowość i finanse, ubezpieczenia, IT czy usługi – dodaje.

Obiekt zaoferuje niemal 44 000 mkw. powierzchni biurowej przeznaczonej na wynajem. Budynek złożony będzie z 30 poziomów biurowych, a także 4 przeznaczonych na cele handlowo-usługowe. Na przeszło 3000 mkw. znajdą się m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie, fitness czy show roomy znanych marek. Dodatkowo na wysokości 165 m zaplanowano dwa poziomy Skybaru z widokiem na panoramę miasta. Budynek będzie posiadał wielopoziomowy podziemny parking z 428 miejscami postojowymi dla samochodów. Dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze stworzony zostanie parking z 500 miejscami.

W budynku znajdą się nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, które zwiększą wydajność i funkcjonalność przestrzeni, np. bezkolumnowe łączenia narożnych okien zapewniające optymalne doświetlenie. Obiekt będzie posiadał także m.in. fasady z materiałów redukujących nadmierne przegrzanie, a także utratę ciepła, wykorzystanie wód deszczowych do podlewania roślin w biurowcu, wentylację z systemem odzyskiwania ciepła, technologię chłodzenia neutralną dla powłoki ozonowej, energooszczędne oświetlenie. Dodatkowo obiekt będzie zasilany odnawialnymi źródłami energii – na dachu zostaną zainstalowane panele solarne. Skyliner jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Projekt Skylinera powstał w pracowni architektonicznej APA Wojciechowski. Obiekt będzie się wyróżniał m.in. nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Skyliner stanowi dominantę na Rondzie Daszyńskiego, dlatego projektowaliśmy go z myślą o reprezentacyjnej funkcji, którą będzie pełnił – mówi Michał Sadowski z biura APA Wojciechowski. W budynek wkomponowaliśmy szerokie schody, które z poziomu lobby będą pięły się aż do trzeciego piętra stanowiąc pewnego rodzaju deptak dla części handlowo-usługowej dostępny zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz budynku. Dzięki temu będzie on stanowił strefę relaksu dla pracowników i mieszkańców Warszawy. Wieża Skylinera jest skręcona względem bazy, nie tylko dlatego aby nadać budynkowi dynamiczny kształt, ale także po to, żeby uzyskać możliwość bezszprosowego połączenia okien we wszystkich narożnikach budynku. Co za tym idzie, każdy pokój narożny będzie miał piękny widok na miasto, nieograniczany przez żaden element konstrukcyjny. To unikatowe rozwiązanie. Zadbaliśmy także o czytelną komunikację przy projektowaniu wind. Wykorzystaliśmy system wind dedykowanych, które z poziomu parteru będą wozić pracowników na wybrane piętro bez konieczności przesiadania się w możliwie optymalnym czasie – dodaje.

Na działce, na której ma powstać inwestycja, zostały wykonane prace ziemne oraz ściany szczelinowe do głębokości 33 metrów zabezpieczające teren. Umożliwią one szybsze rozpoczęcie budowy części naziemnej budynku, skrócenie czas realizacji inwestycji, a także zoptymalizowanie jej kosztów. Realizacja części naziemnej obiektu rozpocznie się w tym roku. Ukończenie budowy biurowca planowane jest na IV kw. 2018 r. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz