Budynek Bellony zyska drugie życie

Dom Wydawniczy Bellona
Ghelamco prowadzi obecnie prace, w wyniku których odrestaurowany zostanie dawny budynek Domu Wydawniczego Bellona. Obiekt będzie połączony z terenem placu Europejskiego.

Ghelamco prowadzi obecnie prace, w wyniku których odrestaurowany zostanie dawny budynek Domu Wydawniczego Bellona. Do tej pory w czteropiętrowym budynku wymieniono już wszystkie okna. Aktualnie trwają końcowe prace związane z renowacją elewacji. Do tej pory inwestycja pochłonęła niemal 3 mln zł.

 

Z kolei na następne miesiące zaplanowano remont wnętrz. Pod nadzorem konserwatora zabytków odświeżone zostaną posadzki i schody. Wejście główne, a także recepcję przejdą generalny remont. Zaplanowano nowe, wzbogacone oświetlenie oraz odnowienie wszystkich korytarzy, holi i klatek schodowych. Na parterze obiektu stworzone zostaną lokale o funkcjach usługowych, a na piętrach nadal będą znajdowały się pomieszczenia biurowe. Cały budynek połączony będzie z placem Europejskim. Ukończenie inwestycji związanej z renowacją Bellony planowane jest jeszcze w tym roku.

 

Bellona znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie naszych inwestycji, dlatego postanowiliśmy przywrócić budynek do dawnej świetności i jednocześnie wkomponować go w zielone tło placu Europejskiego. Bellona zachowa swoje funkcje biurowo-usługowe, zadbamy także o jej najbliższe otoczenie – odnowimy sąsiadujące chodniki, powierzchnię parkingową, posadzimy tu drzewa i krzewy. Dzięki renowacji budynek będzie doskonale współgrał z istniejąca tkanką miejską i otoczeniem – podsumowuje Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

 

Bellona, znajdująca się u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej, powstała w latach 1949-1958 dla Wojskowych Zakładów Graficznych. Budynek częściowo jest wpisany do rejestru zabytków. Ochroną konserwatora objęte są elementy architektury takie jak elewacja północna, południowa i zachodnia oraz hol parteru wraz z główną klatką schodową. Tylko te fragmenty zachowane zostały w oryginalnym stanie.

 

Pomimo prowadzonych prac, w Bellonie cały czas pracują najemcy. Ghelamco nie planuje żadnych inwestycji w związku z budynkiem, choć obecny plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na dobudowanie do Bellony 140-metrowego wieżowca. Aktualnie firma skupia się na realizacji kolejnych projektów przy Rondzie Daszyńskiego. Prace związane z projektami Wronia 31 oraz Sienna Towers, które łącznie zaoferują 120 000 mkw. powierzchni biurowej, został już rozpoczęte. Ponadto inwestor kończy realizację Warsaw Spire (ponad 100 000 mkw. przestrzeni biurowej) i placu Europejskiego, których otwarcie zaplanowano na maj 2016 r.

 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz