Tork

Przeprowadzka Qumak i Star ITS do Olivia Business Centre

Olivia Business Centre
Olivia Business Centre
Firma Qumak SA oraz jej spółka córka Star ITS przeprowadziły się do Olivia Business Centre. Ich nowa siedziba znajduje się w biurowcu Olivia Four.

Firma Qumak SA przeniosła swoje trójmiejskie biuro do Olivia Business Centre. Poszukując nowej siedziby dla naszego trójmiejskiego oddziału, braliśmy pod uwagę przede wszystkim dobrą lokalizację i prestiż nowego miejsca – mówi Bartosz Aleksiejuk, senior key account Manager w Qumak SA. Olivia Business Centre spełniło nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę. Ważnym aspektem było otoczenie biznesowe w nowym biurowcu. Dzięki bliskości dużych i liczących się na rynku firm możemy nawiązywać nowe relacje handlowe i realizacyjne – dodaje.

 

Qumak SA jest rodzimą firmą informatyczno-technologiczną, obecną na rynku od ponad 30 lat. Spółka działa w obszarze projektowania i wdrażania rozwiązań z dziedziny ICT dla sektora prywatnego i publicznego. Jest czołowym integratorem na krajowym rynku teleinformatycznym. Firma zatrudnia przeszło 700 pracowników, a wśród jej klientów znajduje się aż 80 firm z listy 100 największych przedsiębiorstw w kraju.

 

W kompleksie swoje nowe biuro ma także spółka córka Qumak SA – Star ITS, która działa w obszarze Inteligentnych Systemów Transportowych. Firma świadczy usługi z zakresu wdrożenia, kalibracji oraz utrzymania systemów sterowania i zarządzania ruchem. Współrealizowała m.in.: największy w Polsce Zintegrowany System Zarządzania Ruchem – TRISTAR.

 

Siedziba w Olivia Business Centre sprzyja m.in. nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych – mówi Tomasz Turczynowicz, prezes zarządu Star ITS. Zdecydowaliśmy się na wybór tej lokalizacji, ponieważ poprzez znaczące projekty umacniamy swoją pozycję na rynku i odważnie patrzymy w przyszłość. Liczą się dla nas solidni partnerzy – a dokładnie z takimi mamy możliwość współpracować w Olivia Business Centre – dodaje.

 

Nowi najemcy zajmują biuro na 4. piętrze budynku Olivia Four. Za aranżację tej przestrzeni odpowiadało biuro projektowe Olivia Business Centre.

 

Bardzo cieszymy się, że Qumak oraz Star ITS dołączyły do grona rezydentów naszego centrum – mówi Agnieszka Zglinicka, dyrektor projektu w Olivia Business Centre. Kolejne przedsiębiorstwa branży IT obecne w Olivia Business Centre sprawiają, że miejsce to staje się kluczowym centrum innowacji na Pomorzu, w którym jest miejsce zarówno dla dużych korporacji, jak i małych oraz średnich firm – dodaje.

 

11-piętrowy biurowiec Olivia Four jest czwartym etapem gdańskiego kompleksu. Budynek oferuje przeszło 14 700 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Oddany został do użytku w marcu ubiegłego roku. Wśród grona jego najemców znajdują się takie firmy jak: Acxiom, Allianz, Alnet Systems, Competence Call Center, Epam Systems, Generali, HK Finance, LOTOS-Air BP, Moore Stephens, Omida Logistics, Playsoft czy Schibsted Tech Polska. W Olivia Four mieści się także przestrzeń rozwoju innowacji O4, która zajmuje parter, pierwsze i drugie piętro budynku. Dedykowana jest m.in. start-upom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom.

 

Olivia Business Centre jest największym centrum biurowo-biznesowym w regionie. Docelowo wielkość kompleksu przekroczy 170 000 mkw. W skład centrum wchodzi pięć biurowców – Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four, Olivia Six, który został oddany do użytku w maju br. W kwietniu 2015 r. rozpoczęła się budowa wieżowca Olivia Star, który będzie najwyższym budynkiem Olivia Business Centre. Rezydentami kompleksu są zarówno globalne korporacje, jak i polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upy. Kompleks oferuje najemcom przeszło 1600 miejsc parkingowych oraz ponad 200 stojaków rowerowych, a także 5 szatni z prysznicami.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz