Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Najlepsze lokalizacje dla BPO według Tholons

Kraków wciąż na 9 pozycji, Warszawa awans o 5 miejsc, a Wrocław o 4 – tak wygląda sytuacja rodzimych miast w najnowszym rankingu Tholons, analizującego najlepsze lokalizacje branży BPO na świecie.

Kraków już od trzech lat zajmuje 9. pozycję w prestiżowym rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations, analizującego najlepsze lokalizacje branży BPO na świecie. Z kolei dwa inne rodzime miasta obecne w zestawieniu, Warszawa i Wrocław, awansowały odpowiednio o 5 i 4 miejsca. Od 2011 stolica Małopolski poprawiła swoją pozycję w rankingu zaledwie o 3 lokaty, a stołeczne miasto o 13. Najszybciej po szczeblach drabiny najlepszych lokalizacji BPO w kraju pnie się Wrocław, który na przestrzeni 5 lat awansował o 26 miejsc.      

 

W pierwszej dziesiątce rankingu w porównaniu do ubiegłorocznej edycji nie zaszły większe zmiany. Na miejscach 7 i 8 zamieniły się indyjskie Cebu z filipińskim Pune, a na pozycję 10 powrócił Dublin. Liderem zestawienia jest w dalszym ciągu Bangalore w Indiach, nazywane indyjską Doliną Krzemową. Na drugim miejscu znajduje się kolejne azjatyckie miasto Manila, a czołówkę zamyka Bombaj. Największy awans w rankingu odnotowały: Warszawa (z 30 pozycji na na 25), Belfast (z miejsca 43 na 38) oraz Glasgow (z 64 na 59), jak również Wrocław (z 62 na 58) i Cork (z 65 na 61). Z kolei największy spadek można zaobserwować w przypadku Istambułu (spadek aż o 10 pozycji z miejsca 74 na 84), Moskwy (z 56 na 64), a także chińskiego Shenzhen (z 17 na 21) oraz Xian (z 61 na 65).

 

Ranking Tholons jest międzynarodowym opracowaniem, który jest traktowany przez większość mediów, firm konsultingowych i stowarzyszeń branżowych jako mapa dla rozwoju nowych firm BPO w kolejnym roku.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra